کد خبر : 497
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۸

بازدید و امضاء تفاهمنامه فعالین اقتصادی روسیه و پاکستان پس از دیدار از ظرفیت‌های منطقه آزادانزلی

بازدید و امضاء تفاهمنامه فعالین اقتصادی روسیه و پاکستان پس از دیدار از ظرفیت‌های منطقه آزادانزلی

به گزارش پویشگران گیل: هیاتی از فعالین اقتصادی روسیه و پاکستان پس از دیدار از ظرفیت‌های منطقه آزادانزلی تفاهمنامه همکاری تجاری و اقتصادی سه جانبه منعقد کردند. هیاتی از فعالین اقتصادی روسیه و پاکستان از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و با اکبر نیازی عضو هیئت مدیره و سرپرست سازمان در خصوص سازوکارها

به گزارش پویشگران گیل:
هیاتی از فعالین اقتصادی روسیه و پاکستان پس از دیدار از ظرفیت‌های منطقه آزادانزلی تفاهمنامه همکاری تجاری و اقتصادی سه جانبه منعقد کردند.
هیاتی از فعالین اقتصادی روسیه و پاکستان از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و با اکبر نیازی عضو هیئت مدیره و سرپرست سازمان در خصوص سازوکارها و راهکارهای گسترش همکاری‌های تجاری دو کشور مزبور با محوریت این منطقه به تبادل نظر پرداختند.
ویلاچسلاو یوچف رئیس منطقه ویژه انجمن اقتصادی سیاست خارجی روسیه در این دیدار خواستار توسعه و تنوع بخشی به همکاری‌های دو کشور در منطقه آزاد انزلی در زمینه‌های ترانزیت سوخت و غلات با کشورهای همسایه ایران شده و اظهار داشت: با عنایت به موقعیت جغرافیایی خاص، زیر ساخت‌ها و مزیت‌های قانونی، منطقه آزاد انزلی از مزیت رقابتی برای حضور شعب بانک‌های روسی و تولید اتوبوس‌های برقی برخوردار است.
وی با تصریح بر لزوم توسعه روابط براساس تأمین منافع دو کشور و توسعه همکاری های منطقه ای،پیشنهاد انعقاد تفاهمنامه ایجاد نمایندگی سازمان انجمن اقتصادی سرمایه گذاری روسیه در منطقه آزاد انزلی را مطرح کرد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با استقبال از پیشنهادات ارائه شده هیات روسیه، شناخت سرمایه گذاران پاکستانی از فرصت‌های سرمایه گذاری در مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد انزلی را در توسعه همکاری های دو و چند جانبه حائز اهمیت ارزیابی نمود و گفت: برگزاری نمایشگاه تخصصی و مشترک در کشور پاکستان و منطقه آزاد انزلی زمینه ساز گسترش و تعمیق روابط فی مابین است.
قائم‌مقام معاونت اقتصادی سازمان،نماینده هیأت اقتصادی پاکستانی، و تعدادی از سرمایه‌گذاران حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در خصوص توسعه مناسبات فی مابین با تکیه بر فرصت‌ها و مزیت‌های منطقه آزاد انزلی در زمینه های چون کریدور شمال جنوب و اتحادیه اقتصادی اوراسیا پرداخته و بر لزوم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه به منظور هم‌افزایی جهت عملیاتی نمودن توانمندی‌های سه طرف تصریح کردند.
در پایان نشست تفاهم نامه همکاری سه جانبه به امضای طرفین رسید.
گفتنی است علاوه بر ویلاچسلاو یوچف،سلیم علیزاده دبیراول نمایندگی سیاست خارجی فدراسیون روسیه درایران، دانیال سجودی رئیس سرمایه‌گذاری این فدراسیون به همراه هیاتی از پاکستان به نمایندگی سیدامجدحسین نقوی رئیس هیات مدیره کارشناسان تجارت جهانی اسلام آباد پاکستان در جریان بررسی راهکارهای گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط و راه‌های همکاری این کشورها با محوریت منطقه آزاد انزلی از بخش‌های مختلف مجتمع بندری کاسپین و نقطه اتصال خط ریل سراسری کشور به این بندر دیدار کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.