کد خبر : 10189
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان عنوان کرد: رشد 5 درصدی بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان عنوان کرد: رشد 5 درصدی بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته

به گزارش پویشگران گیل: مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی استان در سال گذشته  5 درصد رشد یافته است. علی حسین نژاد با اشاره به اینکه یک چهارم بیمه شدگان اصلی استان را زنان تشکیل می‌دهند،آخرین وضعیت جامعه هدف این مجموعه از حیث آماری را تشریح کرد. وی با

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی استان در سال گذشته  5 درصد رشد یافته است.
علی حسین نژاد با اشاره به اینکه یک چهارم بیمه شدگان اصلی استان را زنان تشکیل می‌دهند،آخرین وضعیت جامعه هدف این مجموعه از حیث آماری را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان اصلی استان در سال 1401از 455هزار و 530 نفر به 478 هزار افزایش یافته، این رشد را 5 درصد اعلام و افزود:البته این میزان رشد از حیث ریاضی بوده و رقم رشد واقعی بیشتر است؛چرا که در طول سال گذشته نزدیک به 12هزارنفر به جرگه مستمری‌بگیران استان ملحق شده‌اند و حدود هفت هزارنفر آنها را بازنشستگان تشکیل می دهند، یعنی افرادی که تا پیش از این در ردیف بیمه شده بوده اند.
– کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری گیلان به کمتر از 7 هزار نفر
حسین نژاد اظهار داشت: در سال 1401پس از سالهای متمادی، در ماههای پایانی شاهد کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری به کمتر از 7هزار نفر بودیم.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این خصوص خاطرنشان ساخت:سیستم مقرری بیمه بیکاری یک قالب داشبوردی دارد یعنی در هر لحظه به دلیل ورود و خروج‌ها در حال تغییر است؛ به گونه ای که در فروردین ماه 7400 نفر بوده و در پایان سال 6900 نفر، ولی در مجموع می توان اذعان داشت: به طور متوسط ماهانه 7هزار نفر در طول سال 1401 از این تعهد بهره مند شده و تامین اجتماعی گیلان میانگین در هر ماه 40 میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری در سال قبل پرداخت کرده  است .
وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 110هزارنفر از بیمه شدگان اصلی استان را صاحبان حرف و مشاغل آزاد تشکیل میدهند،گفت: بیمه زنان خانه دار نیز در این گروه تعریف شده و این قشر سهم قابل توجهی در جمعیت بیمه شدگان خاص دارند.
– تحت پوشش بودن بیش از 37 هزار زن خانه دار گیلانی در بیمه تامین اجتماعی
وی افزود: بیش از 37 هزار نفر زن خانه دار گیلانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان هستند که از این تعداد 6هزارنفر در سال 1401 به این جمع پیوسته اند.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در ادامه افزود: از مجموع 478 هزار بیمه شده اصلی استان ، بیش از یک چهارم یعنی افزون بر 120هزارنفر را جامعه زنان تشکیل می‌دهند که پس از بیمه های اجباری، زنان خانه دار، قالیبافان و فعالان صنایع دستی شناسه دار و زنان سرپرست خانواده و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بزرگترین گروه های هدف را در این بین تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.