کد خبر : 2382
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: طرح ساماندهی کارکنان دولت نیمه دوم سال ۱۴۰۲ به نتیجه می‌رسد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: طرح ساماندهی کارکنان دولت نیمه دوم سال ۱۴۰۲ به نتیجه می‌رسد
ثبت جهانی ماسوله منوط به ارائه گزارش نماینده یونسکو است

به گزارش پویشگران گیل:
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت در هفته‌های پیش رو در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و پیش بینی شده تا نیمه سال ۱۴۰۲ به ثمر برسد.
خلیل بهروزی فر در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اعتراضات مجلس نسبت به افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت اظهار کرد: افزایش دستمزدها باید متناسب با تورم و افزایش قیمت مایحتاج باشد و این افزایش ۱۰ درصدی تناسبی با شرایط فعلی ندارد لذا دولت لایحه‌ای در همین باره به مجلس ارائه کرده و وارد صحن علنی شد و کلیات آن به تصویب رسید اما مجدداً برگشت خورد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در لایحه دولت، افزایش ۹۰۰ هزار تومانی برای بازنشستگان لشکری و کشوری، ۱۵ درصد افزایش برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و از دهک ۴ تا ۱۰ افزایش ۱۰ درصدی در نظر گرفته شد.
وی افزود: در کمیسیون اجتماعی برای بازنشستگان لشکری و کشوری ۱‌.۵ درصد افزایش حقوق، برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ۵۰ درصد و یک بند به لایحه دولت اضافه شده که جانبازان و ایثارگران و والدین شهدا تا ۵۰ درصد افزایش داشته باشند.
بهروزی فر با اشاره به طرح ساماندهی کارکنان دولت که قرار است روز یکشنبه هفته آینده بررسی شود، گفت: در صحن مجلس دو فوریت طرح را درخواست کرده‌ایم و در هفته‌های پیش رو در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و پیش بینی می‌شود تا نیمه سال ۱۴۰۲ به ثمر برسد.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه ثبت جهانی ماسوله منوط به ارائه گزارش نماینده یونسکو است، تصریح کرد: این ثبت جهانی برای گیلان و کشور آورده‌های مثبتی در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و کسب و کار دارد.
وی با اشاره به اینکه مطالعات مربوط به ترمیم پل ماکلوان رو به اتمام است، افزود: به زودی میزان اعتبار آن مشخص و به مناقصه گذاشته می‌شود تا قبل از پایان امسال ترمیم شود.
بهروزی فر با بیان اینکه پل قلعه رودخان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: پیمانکار جدید مشغول کار است و پل خسرو آباد نیز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عرشه باید ساخته شود که به مناقصه گذاشته شده تا پیمانکار آن انتخاب شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.