کد خبر : 9967
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳

شاهد رشد روز افزون تجهیز و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و استقرار صنایع بسیار خوبی در سطح کشور هستیم

شاهد رشد روز افزون تجهیز و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و استقرار صنایع بسیار خوبی در سطح کشور هستیم
هم اکنون کشور ما پتانسیل صادرات حداقل ۱۰۰میلیارد دلاری به کشورهای هدف را داراست.

به گزارش پویشگران گیل:
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت:برخی از واحدهای تولیدی استان گیلان ظرفیت استفاده از بازار بزرگ اوراسیا را دارند.
به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک ‌ای صنعتی استان گیلان ، در جریان سفر یک روزه معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت به استان گیلان؛ مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به افتتاح و آغاز بهره برداری از ۱۴ پروژه زیرساختی در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان گیلان گفت: در هفته دولت امسال همزمان با بهره برداری از چندین پروژه زیرساختی در شهرک ها و نواحی صنعتی، کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی تعدادی پروژه زیرساختی آغاز شده است.
تمام تلاش‌مان را برای تکمیل و به روز رسانی زیر ساخت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به کار می بریم
مهدی محبوبی تصریح کرد: این پروژه ها شامل افتتاح چندین فاز از تصفیه خانه ها، آسفالت مسیر دسترسی به شهرک ها، آشیانه و تجهیز ماشین آتش نشانی و …. بوده است.
وی با اشاره به اینکه در استان گیلان ظرفیت های بسیاری برای توسعه اقتصادی وجود دارد؛ تصریح کرد: تمام تلاش مان را برای تکمیل و به روز رسانی زیر ساخت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به کار می بریم.
وی وجود زیرسـاخت های قوی و به روز در سطح شهرک‌ها را زمینه سـاز جذب و رضایت حداکثری سرمایه گذاران صنعتی در استان و افزایش تولید و اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: شرکت شهرک های صنعتی در تلاش است با تکمیل و تجهیز زیر ساخت های لازم برای استقرار صنایع کوچک و متوسط، سطح سرمایه گذاری در بخش صنعت را ارتقا دهد.
محبوبی همچنین تصریح کرد: براساس تکالیف تعیین شده از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به استان‌ها؛ تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی، حمایت از شرکت‌ها و کمک به فرآیند دانش بنیان شدن، تامین نیازهای فناورانه از داخل کشور،خروج واحدهای صنعتی از رکود و افزایش تولید از اولویت‌های اصلی شرکت شهرکهای صنعتی در سطح گیلان است.
شاهد رشد روز افزون تجهیز و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و استقرار صنایع بسیار خوبی در سطح کشور هستیم
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این نشست بر اهمیت جایگاه شرکت شهرک‌های صنعتی در توسعه زیرساخت‌ها و الزامات اولیه استقرار صنایع تأکید کرد و گفت: به همت سازمان صنایع کوچک و متوسط ایران و بالتبع آن در شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها شاهد رشد روز افزون تجهیز و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و استقرار صنایع بسیار خوبی در سطح کشور هستیم.
علیرضا پیمان پاک با اشاره به اجرای طرح‌هایی مانند راه آهن رشت – آستارا و مناطق اینچه برون و گرمسار ایجاد زیرساخت‌های دیگر را از ضرورت‌های بلندمدت توسعه زیرساخت‌های تولیدی و تجاری در کشور عنوان کرد و گفت: با تکمیل حلقه های زیرساختی، کشورمان در موقعیت مناسبی قرار خواهد گرفت و با توجه به اینکه برخی از واحدهای تولیدی استان گیلان ظرفیت استفاده از بازار بزرگ اوراسیا را دارند و می‌توانیم از ظرفیت‌های کلان در حوزه روسیه و اوراسیا که به واسطه تغییرات ژئوپلتیکی در بخشی از بازار خود با مشکل روبروست، برای گسترش بازارهای خارجی و رشد اقتصادی کشور بهره ببریم.
وی استفاده از ظرفیت‌های توسعه‌ای روسیه، مانند صندوق‌های توسعه و بانک‌های سرمایه گذار در قالب همکاری مشترک و مشارکت در سرمایه گذاری در راستای توسعه زیرساخت‌ها را فرصتی قابل پیگیری عنوان کرد و گفت: هم اکنون کشور ما پتانسیل صادرات حداقل ۱۰۰میلیارد دلاری به کشورهای هدف را داراست.
گفتنی است؛ علیرضا پیمان پاک؛ معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در سفر یک روزه خود به استان گیلان ضمن بازدید از شرکت داروسازی کاسپین تامین و افتتاح طرح توسعه شرکت صنعتی نوین پینک و نشست با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و رئیس سازمان صمت و جمعی از تولیدکنندگان استان گیلان، از سازمان منطقه آزاد انزلی بازدید کرد و ضمن دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از ظرفیت های تجاری و صنعتی استان از نزدیک آشنا شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.