کد خبر : 714
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱

مبحث ارزیابی زیست محیطی،بندی از قراردادهای سرمایه‌گذاری اداره کل بنادر گیلان

مبحث ارزیابی زیست محیطی،بندی از قراردادهای سرمایه‌گذاری اداره کل بنادر گیلان

به گزارش پویشگران گیل: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن تقدیر از زحمات سازمان بنادر در راستای حفاظت از محیط زیست، گفت: کار ماندگاری توسط سازمان بنادر در تالاب انزلی صورت گرفته است. به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان،

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن تقدیر از زحمات سازمان بنادر در راستای حفاظت از محیط زیست، گفت: کار ماندگاری توسط سازمان بنادر در تالاب انزلی صورت گرفته است.
به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حسین یونسی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در دیدار با حمزه عشوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۱۳۸۱ به کنوانسیون‌های بین‌المللی مارپل ملحق گردید و تا به امروز در تمامی فعالیت های اقتصادی خود، شاخص های محیط زیستی را مورد توجه قرار داده و در حفظ محیط زیست دریایی از سازمان‌های پیشگام می باشد.
وی با اشاره به توجه سازمان بنادر و دریانوردی به مباحث حفاظت از محیط زیست، افزود: در همین راستا در تمامی طرح‌های سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان مبحث ارزیابی زیست محیطی، بندی از قراردادهای سرمایه گذاری بوده است.
مدیرکل بنادر و دریانودی استان گیلان در مورد مرکز ساخت و تعمیرات در مجتمع بندری انزلی، خاطرنشان کرد: طرح زیست محیطی این مرکز در حال انجام است و با بررسی انجام شده ، آلودگی زیست محیطی نخواهد داشت و برای بیش از هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
حمزه عشوری؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان نیز با اشاره به اهمیت اقتصاد دریا محور و تاکیدات مقام معظم رهبری در این راستا، عنوان داشت: اعتقاد براین داریم که سازمان بنادر و دریانوردی تاثیرات بزرگی بر اقتصاد کشور داشته و در این راه در کنار این سازمان اهتمام می ورزیم و حمایت خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی از جمله سازمان هایی بوده که دغدغه زیست محیطی دارد، تصریح کرد: کار ماندگاری توسط سازمان بنادر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در تالاب انزلی صورت گرفته و تا پایان امسال مطالعه کار رسوب برداری آن نیز به اتمام می‌رسد و نقشه راه به صورت کامل ترسیم خواهد شد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان در مورد مرکز ساخت و تعمیرات در مجتمع بندری انزلی، اذعان داشت: از ورود صنایع مهمی همچون این مرکز به استان حمایت خواهیم کرد و اطمینان دارم که اشتغال آن به هزار نفر ختم نخواهد شد و به صورت غیر مستقیم نیز موجب اشتغال در منطقه می شود.
عشوری در پایان از زحمات مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و سازمان بنادر و دریانوردی در راستای لایروبی بلوار انزلی تقدیر کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.