کد خبر : 1425
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸

آیین تجلیل از اعضای شورای ادوار گذشته و شهرداران پیشین رشت برگزار شد

آیین تجلیل از اعضای شورای ادوار گذشته و شهرداران پیشین رشت برگزار شد

به گزارش پویشگران گیل: همزمان با نهم اردیبهشت سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، مراسم تجلیل از اعضای شورای ادوار گذشته و شهرداران پیشین رشت توسط شورای ششم رشت برگزار شد. به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یک دورهمی که به دعوت شورای ششم

به گزارش پویشگران گیل:
همزمان با نهم اردیبهشت سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، مراسم تجلیل از اعضای شورای ادوار گذشته و شهرداران پیشین رشت توسط شورای ششم رشت برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یک دورهمی که به دعوت شورای ششم و با حضور اعضای شورای اسلامی ادوار گذشته و شهرداران پیشین رشت در هتل کادوس رشت برگزار شد با خیر مقدم به حاضرین اظهار کرد: به بهانه نهم اردیبهشت مصادف با سالروز تشکیل شوراها دور هم جمع آمدیم و امیدوارم بتوانیم از تجارب خوب همدیگر برای ساختن شهری آباد و مترقی استفاده کنیم.
محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه تشکیل شوراها به فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب در دستور قرار گرفت افزود: به دلیل برخی از موانع و مشکلات از جمله بروز جنگ تحمیلی شاهد تاخیر در تحقق این دستور بودیم و در نهایت پس از گذشت بیست سال شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل و در حال حاضر نیز ششمین دوره را سپری می کنیم.
– موانع پیش روی شوراها
وی با تاکید به اینکه متاسفانه همچنان نیز در پیش راه شوراها موانعی وجود دارد تصریح کرد: فقدان مدیریت یکپارچه شهری و عدم تصویب این قانون از جمله مشکلات پیش روی شوراها است و امیدواریم با تصویب این قانون هر چه سریعتر شاهد اجرایی شدن مدیریت یکپارچه شهری باشیم.
– بهره مندی از تجارب شوراهای ادوار گذشته رشت
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه شورای ششم قصد دارد در کنار قدردانی از تمامی اقداماتی که در گذشته انجام شد، فاصله ما بین اعضای شوراهای رشت را برطرف کند افزود: به بهانه روز شوراها دور هم جمع شدیم تا ان شاا پس از این با ارتباطات بیشتر از تجارب اعضای شوراهای ادوار گذشته و شهرداران پیشین رشت در کمیسیون‌های تخصصی شورا به صورت زمان بندی شده استفاده کنیم.
کارگرنیا با بیان اینکه برخی از اعضای شورا و شهرداران پیشین در دوران حضورشان در جایگاه شورا ایده‌هایی را در ذهن داشتند گفت: ممکن است هر عضو شورایی بنا به دلیلی در مدت زمان حضورش در شورا موفق به ارائه طرح‌ها نشده باشد و ان شاا پس از این باب تعاملات بیشتر رقم بخورد و نتایج آن شامل حال شهر و شهروندان شریف رشت شود.
– استقبال شورای رشت از ایده های سازنده
مسعود عباس نژاد عضو شورای ششم رشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اعضای شورای رشت مشتاق بهره مندی از تجارب خوب و سازنده هستند، اظهار کرد: یقینا چنین نشست‌هایی موجب تبادل تجارب می شود و شورای رشت از ایده های سازنده استقبال می کند.
– مشورت با هدف توسعه شهر
غلامرضا وطن خواه عضو سال‌های گذشته شورای رشت نیز در این مراسم با قدردانی از ایده خوب شورای ششم در برگزاری چنین مراسمی اظهار کرد: یقینا بهره مندی از تجارب دیگران و توجه به مقوله مشورت می تواند به نتایج خوبی با هدف توسعه شهر بیانجامد.
– تجارب شوراهای ادوار گذشته مکتوب شود
عضو دیگر شورای ششم رشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شوربختانه هنوز اتفاقی که باید برای رشت رقم می‌خورد را شاهد نیستیم اظهار کرد: در رشت ثبات مدیریت تا به امروز وجود نداشته است و در طی این سالها که شوراها شکل گرفته است اگر فقط به هفت سرانه خدمات شهری توجه می شد، یقینا امروز رشت در شرایط بسیار بهتری قرا داشت.
سید حسین رضویان با بیان اینکه تجارب باید در امتداد یکدیگر قراربگیرند،افزود: حتی وقتی عمر شورایی به شورای دیگر رسید،شاهد نادیده گرفتن طرح ها و مصوبات ادوار پیشین شوراها بودیم.
وی با اشاره به اینکه از ریاست شورا تقاضا دارم تجارب و طرح های ادوار گذشته مکتوب شود تصریح کرد: مردم رشت همه ما را در یک روند می بینند و بسیار تمایل دارم این نشست ها تداوم داشته باشند.
سیدرضا موسوی روزان عضو شورای چهارم رشت نیز در این مراسم با قدردانی از ریاست شورای رشت به منظور تشکیل دورهمی به بهانه روز شوراها اظهار کرد: معتقدم باید در کنار هم و با اتحاد برای ساختن شهری مترقی تلاش کنیم و امیدواریم با حضور شهردار جدید رشت نیز شاهد ثبات مدیریتی در شهر و حرکت سریعتر رشت به سمت توسعه باشیم
– تصویب قانون مدیریت یکپارچه شهری نیاز شوراها
شهردار پیشین رشت نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم اظهار کرد: وقتی در جایگاه شهردار رشت قرار گرفتم به خوبی گره‌های کور بر سر راه حوزه مدیریت شهری را مشاهده کردم.
سید محمد احمدی با تاکید به اینکه تصویب مدیریت یکپارچه شهری یک نیاز اساسی است،افزود: یقینا فقدان این مهم در روند اجرای برنامه های حوزه مدیریت شهری بسیار تاثیرات سوء دارد.
– شوراهای شهر نباید شوراهای شهرداری باشند
یکی دیگر از شهرداران پیشین رشت نیز در این مراسم با تقدیر از برگزار کنندگان این نشست اظهار کرد: قانون شوراها بسیار ناقص است و نمایندگان مجلس به علت اینکه از اقتدار خودشان کم نشود تمایلی به قدرت داشتن شوراها ندارند.
حمیدی با بیان اینکه بنده مدت ۶ سال شهردار رشت بودم افزود: پارک ملت، کمربندی شهید قلی پور و… از جمله پروژه هایی بود که در دوران فعالیت بنده در جایگاه شهردار رشت رقم خورد و معتقدم شورا نباید به شورای شهرداری محدود شود.
– توجه به منایع انسانی برای بازدهی بهتر
یکی دیگر از شهرداران پیشین رشت نیز در این جمع با تبریک روز شوراها اظهار کرد: امیدوارم با عنایات الهی توفیق خدمت‌رسانی نصیب همه ما بشود.
محمد رضا خاکسار با بیان اینکه برای بازدهی بهتر سازمان باید به منابع انسانی سازمان توجه داشت افزود: پرداخت پاداش به پرسنل موجب ایجاد انگیزه برای کار بیشتر می شود و چنانچه نیازهای پرسنل تامین نشود ممکن است به موضوعات دیگر توجه کند.
– استفاده از داشته ها در فرآیند مدیریت
شهردار پیشین رشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه همه چیز با اندیشیدن آغاز می‌شود ،اظهار کرد: کارهای بهتر با تصمیمات بهتر خلق می شود کارهای خوب موجب رضایتمندی می شود.
ابراهیم خلیلی با بیان اینکه برای موفقیت در مدیریت باید بدانیم که مدیریت یک فرآیند است ، افزود: وقتی مدیریت را فرآیند ببینیم ناگزیر هستیم که از داشته ها و نداشته هایمان به خوبی استفاده و چاره اندیشی کنیم.
– مدیون رشت هستم
منتخب مردم رشت در شورای چهارم این شهر نیز با تبریک روز شوراها اظهار کرد: از زحمات تمامی اعضای شورا و شهرداران پیشین و حال حاضر رشت به نوبه خودم قدردانی می کنم.
منوچهر جمالی با بیان اینکه به شهر رشت علاقمند هستم افزود: مراحل رشدم را در شهر رشت طی کرده ام و خودم را به نوعی مدیون شهر رشت می دانم و مشتاقانه حاضر هستم تجاربم را در اختیار حوزه مدیریت شهری این شهر قرار دهم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.