کد خبر : 19195
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۱

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: حیات مناطق آزاد وابسته به حضور فعالین اقتصادی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: حیات مناطق آزاد وابسته به حضور فعالین اقتصادی است
محمد سجادسیاهکارزاده:نظام برنامه ریزی و فعالیت بخش خصوصی و دولتی منطقه باید عنایت ویژه به دوران بعد از اتصال به شبكه ریلی كشور داشته باشد.

به گزارش پویشگران گیل:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با تأکید براینکه برقراری نخستین نشست با فعالین اقتصادی بیانگر اهمیت شما عزیزان در موجودیت و رشد فعالیت‌های مناطق آزاد می‌باشد، اظهار داشت: یکی از مهمترین حوزه های کاری مناطق آزاد، تجارت و بازرگانی است که براین اساس می توان تصریح کرد حیات مناطق آزاد وابسته به حضور فعالین اقتصادی می باشد.
وی با ارائه تحلیلی از کارویژه و کارکردهای تشکل های بخش خصوصی در مناسبات داخلی کشور، نهادهای صنفی را بازوان مشورتی و همکار در امور اجرایی و نظارتی بخش دولتی عنوان کرد و گفت: این مدل همکاری میان بخش خصوصی و دولتی در قالب ادبیات مردمی کردن و حمایت از بخش خصوصی توانمند تعریف می شوند.
سیاهکارزاده همراستا بودن در جهت اهداف اقتصادی و بازرگانی  بهمراه ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی و منطقه‌ای را از جمله توانمندی ها و مشخصه های آنها بیان نمود و افزود: فعالین اقتصادی یکی از ذی نفعان اصلی منطقه آزاد انزلی محسوب می‌شوند و الگوی همکاری ما براساس راهبرد برد برد و تأمین منافع قانونی پیش بینی شده استمرار می یابد.
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اشاره ای به اهمیت تدقیق مباحث مقرراتی و اداری در زمینه های کاری جامعه بازرگانان نمود و از برگزاری جلسات مستمر با حضور همه ذی نفعان استقبال کرد.
وی به بررسی جایگاه فعالیت‌های بازرگانی در اقتصاد کشورمان در مقایسه با مشاغل تولیدی-صنعتی پرداخته و خواستار توسعه فعالین حوزه تجاری منطقه متبوع خود، به سرمایه گذاری در زنجیره ارزش و مولفه هایی چون تولید، زنجیره تأمین، ترانزیت و انبارداری شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آینده نگری مبتنی بر تغییر و تحول های بازار مصرف که ناشی از تکمیل زیرساخت های حمل و نقلی و ترانزیتی منطقه آزاد انزلی می باشند را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: نظام برنامه ریزی و فعالیت بخش خصوصی و دولتی منطقه باید عنایت ویژه به دوران بعد از اتصال به شبکه ریلی کشور داشته باشد چراکه پس از وصل شدن خط ریلی، تقاضا و اقبال به این منطقه در سطح ملی و بین المللی افزایش خواهد یافت.
سیاهکارزاده از طرح های پیشنهاد شده در زمینه هایی چون برگزاری دوره های آموزشی قوانین و مقررات مناطق آزاد و برقراری نشست های تخصصی استقبال کرد و اظهار داشت: وضعیت منطقه آزاد انزلی قابل افتخار است، همه از این منطقه و فعالین اقتصادی آن به نیکی یاد می کنند و رویکرد ما مبتنی بر تداوم این مسیر تعامل و گسترده تر می باشد.
گفتنی است در ابتدای این نشست اعضای جامعه بازرگانان منطقه آزاد انزلی به بیان نقطه نظرات و مسائل خود در زمینه‌های مختلف پرداخته و راهکارهای پیشنهادی خود را برای برون رفت از هر یک عنوان نمودند و وحید طالب پور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان نیز با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی های تشکل های صنعتی منطقه در زمینه های نظارتی، صدور مجوز فعالیت از اجرای ماده 88 قانون نظام صنفی و تشکیل اتاق اصناف منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.