کد خبر : 11577
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۵:۵۰

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان: پایان طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت در سال ۱۴۰۸

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان: پایان طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت در سال ۱۴۰۸
طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت بر اساس موافقتنامه سازمان برنامه و بودجه کشور شامل احداث یک واحد تصفیه خانه به ظرفیت ۶۳ هزار متر مکعب در شبانه روز به روش لجن فعال، احداث ۳۲ واحد ایستگاه پمپاژ، اجرای ۸۷۴ کیلومتر خطوط اصلی و خطوط فرعی برای تحت پوشش قرار دادن جمعیتی معادل ۸۳۷ هزار نفر پیش بینی شده است.

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از اجرای ۴۵۳ کیلومتر لوله‌گذاری شبکه فاضلاب، در راستای اجرای طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت، جهت بهره مندی جمعیتی بالغ بر ۸۳۷ هزار نفر خبر داد.
مازیار علی‌پور گفت: به منظور بهره مندی و رفع مشکل دفع فاضلاب مشترکین شهر رشت، پروژه توسعه شبکه جمع آوری بهداشتی فاضلاب به طول ۴۵۳ کیلومتر در نقاط مختلف این شهر اجرایی و تاکنون ۵ هزار و ۱۵۰ فقره انشعاب فاضلاب نصب شده است.
وی افزود: طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت بر اساس موافقتنامه سازمان برنامه و بودجه کشور شامل احداث یک واحد تصفیه خانه به ظرفیت ۶۳ هزار متر مکعب در شبانه روز به روش لجن فعال، احداث ۳۲ واحد ایستگاه پمپاژ، اجرای ۸۷۴ کیلومتر خطوط اصلی و خطوط فرعی برای تحت پوشش قرار دادن جمعیتی معادل ۸۳۷ هزار نفر پیش بینی شده است.
علی‌پور تصریح کرد: این طرح تا به امروز ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که پیش بینی می‌شود این طرح با خاتمه آخرین پروژه آن در سال ۱۴۰۸ به پایان برسد.
مدیرعامل شرکت آبفای گیلان بیان داشت: احداث تصفیه خانه به ظرفیت ۶۳ هزار متر مکعب در روز، احداث و بهره برداری از ۳ واحد تلمبه خانه اصلی (PSN) و (PSW) و (PSK) و در دست احداث بودن یک واحد تلمبه خانه اصلی دیگر (PSA) با پیشرفت فیزیکی ۵۱ درصد، اجرای ۴۵۳ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی و همچنین نصب ۵ هزار و ۱۵۰ فقره انشعاب بهداشتی در شهر رشت احجام عملیاتی این طرح تا پایان سال ۱۴۰۱ می‌باشد.
علی پور؛ اعتبار تخصیص داده شده جهت اجرای طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت، از محل اعتبارات بانک جهانی و دولت را ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.