کد خبر : 3973
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان: مشکل تأمین گوشت و مرغ در گیلان وجود ندارد

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان: مشکل تأمین گوشت و مرغ در گیلان وجود ندارد
تعداد جوجه‌های تولیدی از واحدهای مرغ مادر گوشتی در گیلان به بیش از ۱۷۶ میلیون قطعه می‌رسد که آمار قابل توجهی در این بخش می‌باشد.

به گزارش پویشگران گیل:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از جوجه ریزی بیش از ۹۱ میلیون قطعه ای در ۹ ماهه سال خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹۵ تن گوشت قرمز و ۱۱۴۸ تن مرغ منجمد به عنوان ذخیره موجود است.
صالح محمدی با بیان اینکه وضعیت جوجه ریزی مرغ در گیلان مطلوب است، اظهار کرد: در بخش جوجه ریزی، پرورش و تولید مرغ در گیلان مشکلی وجود ندارد.
وی از جوجه ریزی بیش از ۹۱ میلیون قطعه در ۹ ماهه سال خبر داد و افزود: این آمار به نسبت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ظرفیت تولید و پرورش بیش از ۳۰ میلیون قطعه واحدهای مادر گوشتی در گیلان وجود دارد، گفت: تعداد جوجه‌های تولیدی از واحدهای مرغ مادر گوشتی در گیلان به بیش از ۱۷۶ میلیون قطعه می‌رسد که آمار قابل توجهی در این بخش می‌باشد.
محمدی از تولید روزانه ۴۹۳ تن لاشه مرغ در کشتارگاه‌های گیلان خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۲۴۲ تن لاشه مرغ در گیلان توزیع شده و بیش از ۳۵۷ تن به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.
وی از خروج بیش از ۷۶ هزار قطعه مرغ زنده از استان گیلان خبر داد و افزود: فقط در ماه آذر روزانه بیش از ۱۱ هزار قطعه مرغ زنده با مجوز از استان خارج شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۱۱ هزار تن نهاده‌های دامی به صورت اتوماتیک از طریق سامانه بازارگاه تأمین شده است، گفت: در حال حاضر ۲۷ هزار و۶۱۰ تن ذرت، ۱۲۷۳ تن کنجاله سویا و ۵۸۹۴ تن جو موجودی ذخایر نهاده در شرکت پشتیبانی امور دام بوده و ۱۱۱ هزار و ۵۵۰ تن جو و ذرت ۳۰ هزار و ۵۵۱ تن ذرت مقدار نهاده موجود در بنادر توسط بخش خصوصی می‌باشد.
محمدی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تأمین گوشت و مرغ در گیلان وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر ۹۵ تن گوشت قرمز و ۱۱۴۸ تن مرغ منجمد به عنوان ذخیره در شرکت پشتیبانی امور موجود است و هیچ مشکلی در تأمین آنها وجود ندارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.