کد خبر : 3465
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴

آبرسانی به ۳۶ روستای فاقد آب شرب رشت در قالب طرح محرومیت زدایی

آبرسانی به ۳۶ روستای فاقد آب شرب رشت در قالب طرح محرومیت زدایی
۷۶ روستا نکه در فاز نخست طرح محرومیت‌زدایی قرار نداشته‌اند؛ به وزارت نیرو معرفی شدند

به گزارش پویشگران گیل:
فرماندار رشت گفت: اجرای طرح محرومیت زدایی در بخش آب شرب در شهرستان رشت شامل ۱۲۷ روستا می شود که از این تعداد ۳۶ روستا فاقد آب بوده و مابقی نیازمند اصلاح و ترمیم شبکه هستند.
حمیدرضا امام پناهی در جلسه قرارگاه محرومیت زدایی از آب شرب شهرستان رشت ضمن اشاره به اهمیت حل مسائل مرتبط با این حوزه، افزود: برنامه ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر رفع نیازهای امروز و جلب رضایتمندی مردم، پاسخگوی نیاز سال‌های آینده جمعیت رو به فزونی شهرستان و جمعیت سیال گردشگران نیز باشد.
امام پناهی با اشاره به اینکه در اجرای فاز نخست پروژه محرومیت‌زدایی از آب شرب شهرستان رشت، ۱۲۷ روستا شامل ۲۴ هزار و ۴۰۰ خانوار و جمعیتی بیش از ۷۱ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار خواهند شد، اظهار داشت: از این تعداد ۳۶ روستا فاقد آب بوده و مابقی روستاها نیز نیازمند اصلاح و ترمیم شبکه هستند.
وی افزود: ۷۶ روستا نیز که در فاز نخست طرح محرومیت‌زدایی قرار نداشته‌اند؛ به وزارت نیرو معرفی و انتظار می‌رود در فاز دوم این طرح از نعمت آب آشامیدنی سالم منتفع خواهند شد.
فرماندار رشت با اشاره به انجام عملیات اجرایی خطوط انتقال و شبکه توزیع روستاهای تحت پوشش مجتمع آجی بوزایه، مجتمع پیربازار و مجتمع فشتم، اظهار امیدواری کرد تا با افزایش صورت گرفته در اعتبارات پیش‌بینی شده این طرح، هرچه زودتر جهاد آبرسانی به روستاهای شهرستان، با موفقیت به انجام برسد.
امام پناهی با اشاره به حفر و تجهیز ۶ حلقه چاه، احداث ۲۰ باب مخزن زمینی و هوایی و همچنین ۱۷ ایستگاه پمپاژ در قالب طرح قرارگاه محرومیت زدایی از آب شرب رشت، تاکید کرد: مجموعه آبفای شهرستان و بخشداری‌های تابعه، با قید فوریت نسبت به شناسایی زمین‌های مازاد و ارسال کمبودهای احتمالی در این زمینه به فرمانداری اقدام کنند.
– تهیه زمین برای احداث مخازن و ایستگاه پمپاژ از تنگناهای طرح محرومیت زدایی آب
در ادامه جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه تهیه زمین مناسب احداث مخازن و ایستگاه پمپاژ، تکمیل خطوط انتقال و همکاری و همپوشانی دستگاه‌ها در ارائه زمین‌های مازاد از تنگناهای اجرای این طرح است؛ خواستار تسریع در روند کاری دستگاه‌ها برای جذب حداکثری بودجه و اعتبارات در مدت باقیمانده از سال شد.
محمدرضا احمدی دیگر نماینده مردم رشت و خمام در مجلس نیز با اشاره به محرومیت برخورداری از آب آشامیدنی سالم و مشکلات آبرسانی موجود در رشت، گفت: گرچه با اقدامات جهادی دولت سیزدهم شاهد زنده شدن دوباره امید به توسعه و محرومیت زدایی هستیم، اما جبران میراث باقیمانده از کم کاری‌های گذشته نیازمند همت بیشتر است.
وی در ادامه نسبت بر لزوم افزایش سطح حفاظت فیزیکی از تأسیسات آبرسانی رشت تاکید کرد.
در این جلسه مدیرعامل آبفای استان و رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس نیز در گزارشی به بیان اقدامات انجام شده و مشکلات موجود پرداختند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.