کد خبر : 11360
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶

شهردار رشت برکنار شد

شهردار رشت برکنار شد
طرح استیضاح شهردار رشت بالاخره بعد از چند روز کشمکش امروز شنبه بدون حضور شهردار برگزار شد

به گزارش پویشگران گیل:
جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت صبح امروز شنبه با موضوع بررسی طرح استیضاح سیدامیرحسین علوی شهردار رشت بدون حضور وی با ١١ عضو شورا برگزار شد که در نهایت پس از رای گیری برکنار شد.
رییس شورای اسلامی رشت در این جلسه گفت: بر اساس دعوتنامه شهردار رشت بایستی در ساعت مقرر برای پاسخگویی به سوالات اعضای شورای اسلامی این شهر، در جلسه استیضاح حضور می یافت که حاضر نشد.
محمد حسین واثق کارگرنیا در صحن شورای اسلامی رشت اظهار داشت: از دفتر شهردار رشت تماس گرفتند که علوی در جلسه استیضاح حضور نمی یابد.
وی افزود: طبق قانون شهردار یا باید شخصا امروز در جلسه استیضاح برای پاسخگویی و دفاع از خود حضور می یافت یا اینکه مکتوب پاسخ ها را ارسال می کردند که این کار “مکتوب” انجام شده است.
در ادامه پس از قرائت پاسخ های شهردار رشت توسط علیرضا تاج شهرستانی منشی شورای اسلامی رشت، رای گیری انجام شد که در نهایت شهردار رشت با هشت رای برکنار شد. “هشت نفر به پاسخ های شهردار رشت قانع نشدند”.
مجتبی خدمت بین دانا از کارکنان شهرداری با ٩ رای که پیش از این پست هایی در این مجموعه داشته، سرپرست شهرداری رشت شد.
جلسه بررسی طرح استیضاح شهردار رشت بالاخره بعد از چند روز کشمکش امروز شنبه بدون حضور شهردار برگزار شد، استیضاح سیدامیرحسین علوی شهردار شهر رشت عصر چهارشنبه گذشته به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا برگزار نشده بود، در جلسه باید هشت نفر حضور می یافتند که هفت نفر بودند.
جلسه استیضاح یکشنبه گذشته که قرار بود در صحن شورای اسلامی این شهر برگزار شود، در دقایق پایانی ساعت مقرر برگزاری جلسه، لغو شد، که یکی از دلیل لغو جلسه عدم ارسال صورتجلسه شورا “در هشتم تیر” به فرمانداری عنوان شده بود. “تمامی مصوبات شورا طبق قانون باید به کمیته تطبیق فرمانداری رشت ارسال و تایید شود”.
طرح استیضاح سیدامیرحسین علوی شهردار رشت چهارشنبه هشتم تیرماه با امضای چهار عضو شورای اسلامی این شهر در صحن شورا اعلام وصول شد.
رشت دارای حدود ٧٠٠ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر می رسد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.