کد خبر : 11345
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

معاون سیاسی استاندار گیلان: رسانه‌ها برای خنثی‌سازی جنگ روایت‌ها پای کار باشند

معاون سیاسی استاندار گیلان: رسانه‌ها برای خنثی‌سازی جنگ روایت‌ها پای کار باشند
با وجود اینکه دولت به شدت پیگیر حقوق اقشار مختلف مردم است، اما برخی برای ایجاد مانع در فعالیت دولت، اقدام به فراخوان‌های متعدد و تشویش فضای عادی جامعه می کنند.

به گزارش پویشگران گیل:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به اینکه دشمن در جنگ روایت ها به دنبال یاس‌آفرینی است گفت: ورود به موقع رسانه‌ها برای تبیین و روایت درست اقدامات و طرح های دولت می‌تواند به ارتقا امید در میان مردم بیانجامد.
حسین مصطفی‌پور روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به شرایط کنونی کشور افزود: دشمنان به‌دنبال ناامیدی مردم هستند که متاسفانه برخی از رسانه های داخلی نیز ناآگاهانه در زمین دشمن بازی کرده و اهداف آنان را پیش می برند. بنابراین تمامی رسانه ها برای خنثی سازی برنامه های دشمن رسالت دارند.
وی با بیان اینکه نقد رسانه‌ای نسبت به مسئولان اجرایی باعث جلوگیری از انحراف و حرکت درست در جهت سیاست های کلی نظام است، اظهار داشت: امروز همانند دوران کرونا نیاز داریم رسانه ها برای مقابله با تبلیغات گسترده رسانه‌ای و معکوس جلوه دادن شرایط کشور وارد عمل شوند.
معاون استاندار گیلان اعتماد به رسانه‌های رسمی نظام را برای هر مسئولی یک وظیفه دانست و گفت: رسانه ها هم باید با اعتمادسازی، مسئولان را همراهی و هدایت کنند تا در انجام وظایف خود و بیان دستاوردهای دولت و نظام موفق عمل کنند.
مصطفی پور با اشاره به شرایط کشور و فشارهای بین المللی ادامه داد: در فضای بین المللی دشمنان با استفاده از ابزار تحریم و روش فشار حداکثری به دنبال تشنج سازی در کشور هستند تا دولت را آنقدر درگیر این فضای پرتنش کنند که فرصت اجرای برنامه های اقتصادی را نداشته باشد.
فراخوان سازی شیوه جدید برای به جالش کشیدن دولت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان همچنین به مسئله تجمعات اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه دولت به شدت پیگیر حقوق اقشار مختلف مردم است، اما برخی برای ایجاد مانع در فعالیت دولت، اقدام به فراخوان‌های متعدد و تشویش فضای عادی جامعه می کنند.
مصطفی پور گفت: در حال حاضر، روزی نیست که فراخوانی تجمع در کشور نداشته باشیم. به هر بهانه ای می خواهند فضا را متشنج کنند . این فضا را دشمن متشنج کرده تا مردم امید شان را از دست بدهند. البته این به آن معنا نیست که اگر دولتمردی خطا می کند ما چشم مان را بر روی این مسائل می‌بندیم.
وی با تاکید به اینکه باید نقدهای منصفانه و سازنده را هم داشت، افزود: عملکرد دولتی زمان مناسب است که شفاف باشد و مردم را محرم خود بداند و موضوع مخفی از مردم نداشته باشد و این موضوعات به نفع دولت است اما باید به امید آفرینی و اجرای طرح های دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کمک کرد.
مدیریت ول انگاری در فضای مجازی سانسور نیست
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در بخش های دیگری از سخنانش به مسئله سانسور در فضای مجازی و رسانه ای پرداخت و گفت: این نیز یکی دیگر از اقدامات دشمنان نظام است که هرگونه کنشی از سوی نظام در برای برخورد با ول‌انگاری در فضای مجازی را سانسور جلوه می دهد.
مصطفی پور اجرای مدیریت فضای مجازی را در تمامی کشورها امری عادی دانست و گفت: با وجود اینکه مدعی ترین کشورها در حوزه فضای مجازی اقدام به شدیدترین کنترل‌ها می‌کنند، اما اقدام ما در این زمینه را سانسور می نامند.
وی با تاکید بر اینکه در ابتذال فضای مجازی همه رسالت دارند گفت: در این بخش رسالت رسانه ها برای آگاه سازی جامعه و مسئولان انتظامی برای برخورد با عامل بیش از همه است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.