کد خبر : 2828
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴

علی خیرالدین:

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم مطرح کرد؛ ایجاد ۳۸ هزار شغل در کشور توسط شرکت‌های دانش بنیان

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم مطرح کرد؛ ایجاد ۳۸ هزار شغل در کشور توسط شرکت‌های دانش بنیان
عدم وجود استانداردهای پشتیبان محصولات نوآوری و فناوری، نبود بازار تقاضا و عدم استقبال اساتید از این حوزه از دیگر چالش‌ها است.

به گزارش پویشگران گیل:
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: امسال ۳۸ هزار فرصت شغلی توسط شرکت‌های دانش بنیان با بودجه حداقلی در کشور ایجاد شده است.
علی خیرالدین در دومین کنفرانس ملی انجمن علمی پارک‌های فناوری و سازمان‌های نوآوری ایران در تالار مرکزی رشت بیان کرد: پارک‌های علم و فناوری در دنیای فعلی اهمیت و جایگاه ویژه ای در اقتصاد و ارتقا سطح علمی کشورها دارند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با تاکید بر شناسایی موانع پیش روی پژوهشگران گفت: این موانع باید رفع شوند تا مسیر پیوند علم و صنعت هموارتر شود.
وی با اشاره به تجاری سازی پژوهش و فناوری تصریح کرد: بحث تجاری سازی از مواردی است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و با یک برنامه ریزی مدون و دقیق اجرایی شود.
خیرالدین با بیان اینکه باید به سنخیت فعالیت شرکت‌های دانش بنیان با بازار کار و شرایط اقتصادی توجه شود، عنوان کرد: عدم توجه به این مورد موجب افزایش بیکاری شرکت‌های دانش بنیان در سال‌های آینده خواهد شد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با تاکید بر توجه به بحث تجاری حوزه فناوری گفت: باید به بازار کار و اشتغال و بعد تجاری فعالیت‌های فناوری و نوآوری نیز توجه شود.
وی با اشاره به شناخت درست مسیر تجاری سازی ایده‌های نوآورانه و فناوری بیان کرد: ضعف مدیریتی، عدم شناخت اکوسیستم نو آوری، نداشتن طرح کسب و کار و نقشه راه مناسب از موانع پیش رو است.
خیرالدین ادامه داد: عدم وجود استانداردهای پشتیبان محصولات نوآوری و فناوری، نبود بازار تقاضا و عدم استقبال اساتید از این حوزه از دیگر چالش‌ها است.
وی افزود: گسترش مبادلات بین‌المللی، مداخله مؤثر در نظام قانون گذاری، تقویت تیم سازی و استفاده از ظرفیت کارگزاری‌های تخصصی در ارائه خدمات تجاری سازی از عوامل مؤثر بر تجاری سازی مراکز فناوری و نوآوری است.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به فعالیت ۵۱ پارک و ۲ هزار و ۸۰۰ شرکت در کشور گفت: این مراکز در حال گسترش است.
وی با اشاره به فرصت‌های شغلی ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش بنیان کشور تصریح کرد: ۳۸ هزار شغل توسط این مراکز امسال در کشور با بودجه پایین ایجاد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.