کد خبر : 2403
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۸:۰۸

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان:۴۸ درصد شکایات بازرسی کل گیلان منجر به تشکیل پرونده شد

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان:۴۸ درصد شکایات بازرسی کل گیلان منجر به تشکیل پرونده شد
در شش ماهه اول امسال بیش از ۶۰ فقره گزارش هشداری به مقامات مربوطه استان ارسال کردیم که اگر ارسال نمی‌شد منجر به مچ گیری از افراد می‌شد اما هدف ما دستگیری از افراد است.

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با اشاره به ارسال ۳۴۲ فقره پیشنهاد اصلاح امور لازم الاجرا به دستگاه‌ها گفت: ۴۸ درصد شکایات این سازمان منجر به تشکیل پرونده و ارجاع به مراجع قضائی شد.
سجاد ده ده جانی در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران اظهار کرد: سازمان بازرسی گیلان در سال گذشته، ۲۰۴ فقره پرونده شامل ۱۲۱ فقره اصلاح امور، ۱۸ فقره کیفری و ۶۵ معرفی افراد به مراجع تخلفاتی اداری و انتظامی را ثبت کرده است.
مدیرکل بازرسی گیلان با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال تاکنون ۱۲۲ فقره پرونده از سوی بازرسی ارسال شده است، افزود: ۷۴ فقره پرونده اصلاح امور، ۱۰ فقره معرفی به مراجع ذیصلاح قضائی که متضمن ۲۴ نفر است و ۴۰ فقره از گزارشات سازمان به مراجع تخلفاتی اداری و انتظامی که متضمن ۶۲ نفر است ارسال کردیم.
وی تصریح کرد: سازمان بازرسی گیلان امسال ۳۴۲ فقره پیشنهاد اصلاح امور لازم الاجرا را به دستگاه‌ها ارسال کرده است.
ده ده جانی با بیان اینکه تعداد افرادی که به مراجع قضائی معرفی و تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند ۲۱ نفر بوده است، گفت: اختلاس، تضییع اموال عمومی و اخذ وجه زیاد از عناوین جرم آنها بوده و در بحث تخلفاتی که تحت تعقیب انتظامی قرار گرفته نیز ۱۵ نفر نقض مقررات و ۲۱ نفر اهمال در وظایف و ۴ نفر برای سهل انگاری مدیران در ندادن گزارش به سازمان بازرسی بوده است.
بازرس کل گیلان عنوان کرد: ۴۸ درصد شکایات بازرسی کل استان گیلان منجر به تشکیل پرونده و ارجاع به مراجع قضائی شد.
وی با اشاره به اینکه رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بازرسی کل استان تاکید کرده اگر تخلف و سهل انگاری دیدند بدواً نامه هشداری ارسال کنند، افزود: ارائه گزارش به هنگام به مسئولان برای پیشگیری از وقوع جرم تخلف ضروری است.
مدیرکل بازرسی گیلان افزود: در شش ماهه اول امسال بیش از ۶۰ فقره گزارش هشداری به مقامات مربوطه استان ارسال کردیم که اگر ارسال نمی‌شد منجر به مچ گیری از افراد می‌شد اما هدف ما دستگیری از افراد است.
وی بیان کرد: شهرستانی در گیلان داریم که طی سال‌ها، اقدامی برای تشکیل کارگروه تعیین اراضی دولت نکرده و سند نگرفته است البته بعد از ورود بازرسی جلسات کارگروه تشکیل شده و میزان مراجعه اسناد اراضی ملی به دفاتر افزایش یافته و تاکنون سند چند ۱۰ هزار هکتار گرفته شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.