کد خبر : 31516
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان:

پرداخت افزون بر 2500 میلیارد تومان تعهدات ماهانه به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران

پرداخت افزون بر 2500 میلیارد تومان تعهدات ماهانه به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران
در سالجاری ماهانه بیش از 1900 میلیارد تومان انواع مستمری توسط تامین اجتماعی استان گیلان پرداخت می‌شود که با احتساب مقرری بیمه بیکاری ، انواع غرامتها و کمک هزینه‌ها و پوشش‌های درمانی این رقم به دو هزار و پانصد میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پویشگران‌ گیل:

کیوان مرتضوی با بیان اینکه در حال حاضر قریب به 500 هزار نفر بیمه شده اصلی و افزون بر 190 هزار نفر مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود جامعه یک میلیون و 385 هزار نفری افراد تحت پوشش این سازمان در سطح استان را تشکیل می‌دهند از پرداخت ماهانه 2500 میلیارد تومان تعهدات به مشمولین خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در خرداد ماه امسال 1935 میلیارد تومان بابت مستمری‌های بازنشستگی،بازماندگان و ازکارافتادگان یعنی تعهدات بلندمدت ارائه شده است، افزود:علاوه بر پرداخت حدود 80 میلیارد تومان انواع غرامت و کمک هزینه و مقرری بیمه بیکاری به عنوان تعهدات کوتاه مدت در بخش درمان نیز ماهانه نزدیک به 500 میلیارد تومان هزینه داریم.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته رقم تعهدات و خدمات استان در مجموع بخش‌های بیمه ای و درمانی حدود 21000 میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: حسب پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود رقم تعهدات سالجاری با بیش از 30 درصد افزایش به بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان برسد.

کیوان مرتضوی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی،فاقد بودجه دولتی بوده و مبالغ تعهدات آن از محل وصول حق بیمه‌ها تامین می‌شود،افزود:هرچند مجموع منابع وصولی در استان در ایده آل ترین شرایط حدود 65 درصد تعهدات ما را پوشش داده و مابقی از طریق ستاد و سودآوری‌های اقتصادی جبران می‌شود ولی به هر حال انجام به موقع تکالیف قانونی از سوی کارفرمایان و بیمه شدگان در تداوم خدمات و تعهدات و تحقق این بخش از وصولی‌ها بسیار اثرگذار می‌باشد.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.