کد خبر : 643
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰

اجرای بیش از ۶۷۰ کیلومتر شبکه گاز در منطقه سیستان توسط شرکت گاز گیلان

اجرای بیش از ۶۷۰ کیلومتر شبکه گاز در منطقه سیستان توسط شرکت گاز گیلان

به گزارش پویشگران گیل: مدیرعامل شرکت گاز گیلان از اجرای بیش از ۶۷۰ کیلومتر شبکه گاز در منطقه سیستان توسط شرکت گاز استان خبر داد وگفت: تکمیل این طرح ملی نیازمند همراهی بیشتر مسئولین استانی و شهرهای مربوطه است. عیسی جمال نیکویی در جلسه ستاد غدیر فرمانداری شهرستان زابل به تشریح روند پیشرفت گازرسانی به منطقه

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرعامل شرکت گاز گیلان از اجرای بیش از ۶۷۰ کیلومتر شبکه گاز در منطقه سیستان توسط شرکت گاز استان خبر داد وگفت: تکمیل این طرح ملی نیازمند همراهی بیشتر مسئولین استانی و شهرهای مربوطه است.
عیسی جمال نیکویی در جلسه ستاد غدیر فرمانداری شهرستان زابل به تشریح روند پیشرفت گازرسانی به منطقه سیستان و چالش های موجود پرداخت و درخصوص اجرای عملیات شبکه گذاری گاز در سیستان گفت:از مجموع ۷۰۰ کیلومتر شبکه گاز طراحی شده برای گازرسانی به شهرستان زابل و چهار شهر محمد آباد و زهک و ادیمی و دوست محمد، تاکنون بیش از ۶۷۰ کیلومتر (۱۱۶ کیلومتر خط تغذیه و ۵۵۶ کیلومتر شبکه توزیع) توسط شرکت گاز گیلان اجرا و حدود ۲۵۰ کیلومتر آن گازدار شده است.
وی اظهار داشت: تنها حدود ۳۰ کیلومتر شبکه توزیع در داخل هسته مرکزی شهر زابل باقی مانده است که اجرای آن با توجه به تراکم جمعیت، سختی کار، مشکلات فاضلاب و مجوز های صادره با همکاری و هدایت فرماندار منطقه،شهردار، پلیس راهور و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان در ادامه به  تشریح وضعیت گازرسانی به شهرهای زهک و ادیمی پرداخت و گفت: در حال حاضر خطوط تغذیه شهر های زهک و ادیمی برای تست آماده است و اگر آب مناسب در لوله های خط تغذیه تزریق شود، می‌توان در کمتر از دو هفته شهر های ادیمی و زهک را نیز برای گازرسانی آماده کرد.
جمال نیکویی درخصوص گازدار کردن شهر محمدآباد اظهار داشت: کلیه مراحل اجرایی این شهر به اتمام رسیده و خطوط تغذیه تا ایستگاه TBS گازدار شده و ایستگاه و شبکه توزیع نیز آماده گازدار شدن است.
وی همچنین در تشریح وضعیت گازرسانی در شهر دوست محمد گفت: ۳ کیلومتر خط تغذیه در محور راه روستای پودینه به علت عدم صدور مجوز باقی مانده است که پس از عبور لوله از کانال نیاتک با دستور رئیس قرارگاه و فرماندار زابل در دست اجرا قرار خواهد گرفت و در صورت همکاری لازم در صدور مجوزها، قبل از پایان خردادماه، کار اجرای آن به اتمام می رسد و آماده تست خواهد بود.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان یادآور شد: کلیه عملیات اجرای شبکه توزیع شهر دوست محمد با انجام حدود ۴۲ کیلومتر به اتمام رسیده و همزمان با تست خط تغذیه، آزمایش نیوماتیک آن هم اجرایی شده و ضمن پیگیری و اجرای ایستگاه TBS، برای گازدار شدن آماده خواهد شد.
جمال نیکویی در خاتمه با بیان اینکه پرسنل شرکت گاز به همراه پیمانکاران اجرایی پروژه به صورت مستمر و شبانه روزی در حال پیشبرد طرح گازرسانی به منطقه سیستان می باشند، اظهار داشت: تکمیل این طرح ملی نیازمند همراهی بیشتر مسئولین استانی و شهرهای مربوطه است.
لازم به توضیح است با اجرای موفقیت آمیز پروژه بند «ق» در گیلان و برخورداری بیش از ۹۸ درصد خانوارهای گیلانی از نعمت گاز طبیعی، در سال ۱۳۹۷ شرکت گاز استان گیلان از سوی شرکت ملی گاز ایران به عنوان استان معین برای گازرسانی به منطقه سیستان، شامل شهرهای زابل، ادیمی، دوست محمد، زهک و محمد آباد انتخاب شد و علیرغم قول های داده شده جهت تقویت چارت سازمانی و نیرو، بدون افزایش نفرات اجرایی، این کار را آغاز و همچنان مصمم به اتمام آن است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.