کد خبر : 1322
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳

عیسی فرهادی در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی:روستاهای منطقه آزادانزلی طی ۵ سال آتی باید در کشور نمونه باشند

عیسی فرهادی در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی:روستاهای منطقه آزادانزلی طی ۵ سال آتی باید در کشور نمونه باشند

به گزارش پویشگران گیل: مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی با بیان این که  آینده این سازمان در عرصه ملی و بین‌المللی روشن و رو به رشد است، تاکید کرد: ۸۰ درصد اقدامات فرهنگی سازمان باید در سطح روستاها اجرا شوند. عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی با بیان این که  آینده این سازمان در عرصه ملی و بین‌المللی روشن و رو به رشد است، تاکید کرد: ۸۰ درصد اقدامات فرهنگی سازمان باید در سطح روستاها اجرا شوند.
عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای محدوده این منطقه، راهبرد سازمان متبوع خود را کمک به تبدیل روستاهای منطقه به عنوان روستاهای نمونه کشوری عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین محورهای اجرای مردم سالاری دینی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در قالب حضور مردم در صحنه‌های مختلف مدیریتی کشور متجلی شده، عرصه انتخابات و مشارکت مردم در فرآیندهای تصمیم گیری وتصمیم‌سازی کشور از انتخاب شوراهای یک روستا تا اعضای خبرگان رهبری است.
وی شوراهای اسلامی را مصداق اجرایی شدن آیه قرآن اعلام کرد و گفت: توجه به شورا و اهمیت مشورت، دست خدا بر سر جماعت و اجتماع به طور دقیق در اعتقادات دینی مسلمانان به عنوان نکته‌ای قابل اهمیت تعریف شده و پیامبر اسلام (ص) نیز در تمامی جنگ‌ها از مشورت با اهل نظر استفاده کرده و از خرد جمعی در نبردهای مختلف بهره می‌گرفت.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به نوپا بودن سازمان و منطقه با طول عمر ۱۷ساله که بدون دریافت بودجه دولتی، به سایر نهادها یاری می‌رساند،اضافه کرد: رشد، بالندگی و شادابی منطقه آزاد انزلی زمانی رقم خواهد خورد که محیط اطراف نیز از این شادابی بهره‌مند بوده و دغدغه‌ای نداشته باشند. اگرچه بخشی از مشکلات روستاهای این محدوده به مراتب از بسیاری روستاهای گیلان کمتر است، اما مشکلات باید طی روندی ۲ ساله برطرف شوند.
– آینده منطقه آزاد انزلی در عرصه ملی و بین‌المللی روشن و رو به رشد است
وی با تصریح براینکه در صورت وجود درآمد مطلوب برای سازمان منطقه آزاد انزلی، خدمات‌رسانی ما به ساکنین و بهره مندان ۱۰ برابر میزان کنونی افزایش خواهد یافت، افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متنوع موجود در سطح منطقه و استان، آینده منطقه آزاد انزلی در عرصه ملی و بین‌المللی روشن و رو به رشد است و این مهم با تکمیل طرح‌های زیرساختی چون اتصال منطقه به خط ریل سراسری از طریق فزایش منابع درآمدی سازمان، با سرعت و جهش بسیاری خواهد داشت.
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار پیگیری مستمر درخواست‌های عمومی مردم از سوی اعضای شوراهای اسلامی شد و تصریح کرد: هنگامی که قولی داده شد باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این درخواست‌ها محقق شود شما نیز باید پیگیری امور باشید.
فرهادی با اشاره به انتظارات سایر مجموعه‌ها از سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: فعالیت‌های فرهنگی پنج روستای منطقه متشکل از تامین نیازهای ورزشی، هنری، اردوهای راهیان نور، همایش شهدا و… از برنامه‌های دارای اولویت سازمان محسوب می‌شوند که با توجه به درخواست‌های متعدد سایر نهادها از این منطقه رسیدگی به روستاهای محدوده در اولویت قرار دارد.
– ۸۰ درصد اقدامات فرهنگی سازمان باید در سطح روستاها اجرا شوند
وی کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی با بهره گیری از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی را حائز اهمیت ارزیابی کرد و خواستار تعمیق ارتباطات اعضای شوراها با دستگاه‌های خدمت‌رسانی همچون جهاد کشاورزی، برق، راهداری و بنیاد مسکن جهت ارتقای بهره مندی روستاییان از خدمات مطلوب شد و تاکید کرد:با افزایش همکاری‌های حوزه فرهنگی منطقه آزاد انزلی ما شاهد رونق برنامه‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف هستیم اما ۸۰ درصد اقدامات فرهنگی سازمان باید در سطح روستاها به اجرا درآیند.
گفتنی است در این دیدار که اعضای شورای معاونین سازمان نیز حضور داشتند، اعضای شوراهای روستاهای منطقه آزاد انزلی به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و در پایان مدیرعامل سازمان از تلاش‌های نمایندگان اهالی پنج روستای محدوده این منطقه با اهدای لوح، تجلیل به عمل آورد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.