کد خبر : 2948
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲

استاندار گیلان: خروجی‌های مراکز آموزشی و دانشگاهی به دروازه صنعت و تولید وصل شود

استاندار گیلان: خروجی‌های مراکز آموزشی و دانشگاهی به دروازه صنعت و تولید وصل شود
ظرفیت‌های آموزشی و امکانی دانشکده سیدالشهدا رستم آباد می‌تواند به کمک توسعه این منطقه بیاید.

به گزارش پویشگران گیل:
استاندار گیلان گفت: خروجی‌ مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.
اسدالله عباسی در مراسم افتتاح دانشکده فنی و حرفه‌ای سیدالشهدا رستم آباد با اشاره به حادثه تلخ و ناگوار زلزله ۶۹ رودبار، اظهار کرد: تلخ کامی زلزله ۶۹ رودبار هیچ وقت از اذهان گیلانیان و مردم ایران پاک نخواهد شد.
وی با اشاره به نوع دوستی و خیرخواهی مردم گیلان، به تشریح اهمیت و جایگاه احداث مجتمع علمی و آموزشی خیرساز مادر و کودک رستم آباد پرداخت و افزود: خیرخواهی و نوع دوستی با فرهنگ مردم گیلان عجین شده است و این مهم در همه جای ایران هم صدق می‌کند و مردم در انجام کار خیر از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
استاندار گیلان با تاکید بر ارتباط گیری صنعت با مراکز علمی و آموزشی، بیان کرد: خروجی مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.
عباسی با بیان اینکه دانش افراد باید تبدیل به ثروت شود، گفت: تجاری سازی مفاهیم علمی و دانش در مراکز آموزشی و دانشگاهی باید در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به نقش مدیران در اتصال زنجیره‌های صنعت به مراکز آموزشی و دانشگاهی، افزود: متولیان امر در راستای تسهیل بخشی اتصال صنعت و واحدهای تولیدی با مراکز آموزشی وظیفه سنگینی دارند.
استاندار گیلان با بیان اینکه دانشکده فنی حرفه‌ای سیدالشهدا رستم آباد می‌تواند به محلی برای ارتباط صنعت و دانشگاه بدل شود، گفت: مسئولان شهری و شهرستانی نسبت به این مجموعه آموزشی خیرساز دغدغه مند باشند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند مجموعه خیریه مادر و کودک در بخش فرهنگی، آموزشی و ورزشی، افزود: از ظرفیت‌های امکانی این مجموعه به نحو مطلوب استفاده شود.
استاندار گیلان با اشاره به توانمندی‌ها و دستاوردهای مجموعه آموزشی سیدالشهدا رستم آباد، اضافه کرد: با برپایی نمایشگاه دستاوردها و تولیدات مجتمع آموزشی سیدالشهدا رستم آباد، نسبت به معرفی آن اقدام شود.
عباسی با تاکید بر ایده پردازی‌های آموزشی در بخش‌های مختلف، بیان کرد: ظرفیت‌های آموزشی و امکانی دانشکده سیدالشهدا رستم آباد می‌تواند به کمک توسعه این منطقه بیاید.
وی با اشاره به فعالیت زودهنگام معدن سنگرود و ظرفیت‌سنجی برای نیروی انسانی این مجموعه، افزود: دانشکده فنی رستم آباد می‌تواند نیروهای تخصصی معدن سنگرود را تأمین کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.