جمعه 26 مهر 1398        پویشگران گیل

ارتقای 5 پله‌ای گیلان در جذب نوآموزان پیش دبستانی

پویشگران گیل: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در سال تحصیلی 98 _ 97 جایگاه جذب نوآموزان پیش دبستانی استان گیلان از رتبه 18 در سال گذشته به رتبه 13 کشوری ارتقا یافته است.
نرگس دستیار با اعلام این خبر گفت: میزان نرخ پوشش جذب نوآموزان پیش دبستانی در سال تحصیلی98 _97 از 69 درصد به عدد 76 درصد رسیده که با توجه به نتایج مذکور رتبه جذب نوآموزان پیش دبستانی استان گیلان از رتبه 18در سال تحصیلی گذشته به رتبه 13 کشوری در سالجاری ارتقا یافته است.
وی افزود: برابر آمار و داده‌های استخراج شده از سامانه سناد وزارت آموزش و پرورش میزان درصد تحقق جذب نوآموزان دوره پیش دبستانی از عدد 95.92 درصد در سال گذشته امسال به 102 درصد ارتقا یافته است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اهمیت دوره آموزش پیش دبستانی در شکل گیری شخصیت انسان‌ها، گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان بر اساس برنامه‌های راهبردی معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و در راستای تحقق سند تحول بنیادین برنامه متعددی را در دست اجرا دارد که برنامه‌های هویت بخشی به کودکان ایران اسلامی، اجرای طرح زیست محیطی «ما یک زمین داریم»، تعمیق آموزه‌های دینی و برنامه استقبال از بهار از مهم‌ترین آنهاست.
گفتنی است؛ استان گیلان 393 هزار و 48 دانش‌آموز دارد که 190 هزار و 883 نفر در مقطع ابتدایی و 25 هزار و 786 نفر در مقطع پیش دبستانی تحصیل می‌کنند.