جمعه 17 اردیبهشت 1400

سید امیر مصباح، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، از برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ماه نزول قرآن، برنامه‌های مختلفی در شهرستان شفت در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه انسان افزون بر جنبه مادى و جسمى، داراى بعد معنوى و روحى هم هست که هر كدام در رسيدن به كمال مطلوب خود، برنامه‌هاى ويژه را نياز دارند، افزود: يكى از برنامه‌ها براى تقويت و رشد بعد معنوى، تقوا و پرهيزگارى است؛ يعنى اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوى رشد و پرورش دهد و به طهارت و كمال مطلوب برسد، بايد هواى نفس خود را مهار كند.

مصباح يكى از اعمالى را كه در اين راستا موثر و مفيد است را روزه‌دارى برشمرد و ادامه داد: رمضان ماه بهار قرآن، ماه برکت، ماه لیله‌القدر، ماه رحمت و مغفرت، ماه تقوا و ماه رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شفت با اشاره به فضیلت‌های ماه مبارک رمضان، اضافه کرد: رمضان ماه نزول کتاب آسمانی مسلمانان و برترین ماه سال نزد خداوند است که آرامش روان و جسم، مساوات بین فقیر و غنی و احیای فضایل اخلاقی از مهمترین برکات آن است.

این مسئول فرهنگی افزود: همه انسان‌های مومن به برکت ماه مبارک رمضان باید مراقب اعمال و رفتارخود باشند و قرآن را بسیار تلاوت کنند. امیدواریم که خداوند توفیق روزه‌داری واقعی را به همه بندگان خود عطا فرماید.

مصباح در پایان تصریح کرد: برگزاری مراسم معنوی محفل انس با قرآن با همکاری ستاد شهرستان در روز ولادت امام حسن مجتبی(ع)، برگزاری دوره‌های آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم، اجرای طرح سی روز با قرآن در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان، برگزاری مسابقه نقاشی ویژه ماه رمضان با همکاری کانون پرورش فکری و برپایی نمایشگاه نقاشی کودکان در نیمه دوم ماه پربرکت از جمله ویژه‌برنامه‌های این اداره در ماه رمضان است.


خبرگزاری ایسنا

لینک کوتاه : http://poyeshgarangil.ir/News/9
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir