سه شنبه 28 خرداد 1398

تحصیل 40 درصد دانش‌آموزان گیلانی در رشته‌های فنی‌ و حرفه‌ای

پویشگران گیل: مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: براساس تکلیف برنامه ششم توسعه، بیش از 50 درصد دانش‌آموزان استان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش تحصیل خواهند کرد.
نادر جهان آرای در دیدار با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ضمن تقدیر از نگاه ویژه سازمان صمت به تربیت نیروی انسانی و حوزه آموزش و پرورش، میزان استقبال از رشته‌های مهارتی در گیلان را مثبت و خوب ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون میانگین رتبه کشوری گیلان نسبت به سایر استان‌ها در رشته‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای از وضعیت  و رتبه مناسبی برخوردار است که این رتبه در گیلان قریب به ۴۰ درصد می‌رسد که در برنامه ششم توسعه، تکلیف است تا این رتبه را به بالای ۵۰ درصد برسانیم.
وی با اشاره به کمبود فضای مناسب آموزشی، گفت: هم‌اکنون شهر رشت و تالش بیش از هر منطقه‌ای در گیلان دچار کمبود امکانات زیربنایی آموزشی می‌باشد و در حال برنامه‌ریزی جهت رفع آن با حمایت ارگان‌های مردم نهاد و خیرین مدرسه‌ساز هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح‌کرد: فضاهای قبلی مدارس برای این افزایش هنرستان‌های مهارتی کفایت نمی‌کند به ویژه هنرستان‌های استان که به امکانات زیادی نیازمند هستند که با این رویکرد می‌توان برخی از این کاستی‌ها را پوشش داد.
جهان‌آرای با بیان‌ اینکه آموزش و پرورش با حوزه‌های مختلف صنعت و تجارت سر کار دارد، اظهار کرد: با توجه به این استقبال و ذائقه دانش‌آموزان گیلانی از نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های خلاقانه برای حضور دانش‌آموزان استقبال می‌شود و در این راستا برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری نمایشگاه و جشنواره جابربن‌حیان انجام شده است که برای اولین بار این جشنواره به میزبانی استان گیلان در انزلی اجرا می‌شود.
وی گفت: کلیه این امور بن مایه‌ای برای تقویت و تحکیم روابط آموزش و پرورش با بخش تولید و تجارت است و این اقدامات و حمایت‌ها می‌تواند حتی در آینده شغلی فارغ‌التحصیلان این هنرستان‌ها به شدت تاثیر گذار باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir