سه شنبه 28 خرداد 1398

سفر مدیران کل دستگاههای اجرایی استان به شهرستان سیاهکل با محوریت بررسی موضوعات حوزه کشاورزی

پویشگران گیل:‌ برای اولین بار در استان گیلان و بر اساس بخشنامه استاندار با محوریت بررسی موضوعات حوزه کشاورزی مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری، دامپزشکی، شیلات، رئیس سازمان چای کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرعامل آب منطقه ای ، مدیر خدمات بیمه ای سرپرستی شعب بانک کشاورزی  با حضور در فرمانداری سیاهکل   به بررسی موضوعات حوزه کشاورزی پرداختند.
فرماندار سیاهکل در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین اظهار امیدواری نمود که نتیجه این جلسات و سفر مدیران کل در راستای توسعه شهرستان و افزایش سطح معیشت، منشا خیر و برکت برای کشاورزی و کشاورزان پرتلاش شهرستان باشد.
محمود صوفی افزود: با توجه به بخشنامه استاندار محترم مبنی بر حضور مدیران کل در شهرستان ها، سیاهکل به عنوان اولین شهرستان میزبان این عزیزان شد و با توجه به اقتصاد و موضوعات  بر اساس اقتصاد کشور و شهرستان تصمیم گرفته شد اولین جلسه مدیران کل در حوزه کشاورزی در شهرستان حضور یابند و امیدوارم با حمایت و کمک این مدیران کل بخش کشاورزی شهرستان به جایگاه واقعی خود برسانیم.
ایشان افزایش سهم شهرستان در بخش آبیاری قطره ای، تعیین تکلیف  14 روستای بخش دیلمان و پیرکوه ،  تلاش برای توسعه باغات در اراضی شیب دار ، رفع تداخلات در حوزه منابع طبیعی را از جمله درخواست های مردمی و مشکلات این حوزه دانست.
وی در ادامه به نقش صندوق بیمه کشاورزی در توسعه کشاورزی و رفع دغدغه های کشاورزان اشاره و تصریح کرد : صندوق بیمه باید وظیفه حمایتی از کشاورزان را داشته باشد و در بحث بیمه محصولات کشاورزی نیز کشاورزان شهرستان به فرمانداری شهرستان مراجعه
می کنند و دغدغه هایی در بحث دریافت خسارات  مطرح می کنند که لازم است صندوق بیمه کشاورزی تمهیدات لازم را در این خصوص و رفع این دغدغه ها و افزایش بهره مندی کشاورزان از طرح فراگیر بیمه چای صورت دهند تا خسارتی متوجه کشاورز و باغدار نباشد  تا  از این بابت متضرر نشوند .
مهندس صوفی در ادامه به اهمیت توسعه بخش آبزی پروری و مجموعه های حوزه شیلات در سطح شهرستان پرداخت و تصریح کرد : با توجه به این که شهرستان سیاهکل در دو سوی دو رودخانه قرار دارد و نظر به اهمیت  بخش آبزی پروری و پتانسیل بالای بخش شیلات در حوزه کشاورزی و افزایش اشتغال در بخش آبزی پروری لازم است به توسعه این حوزه در شهرستان نگاه ویژه  و برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir