سه شنبه 28 خرداد 1398

نوار ساحلی شهرستان رشت ۵۵ نقطه خطرساز دارد

پویشگران گیل: میرشمس مؤمنی‌زاده در جلسه ساماندهی سواحل استان گیلان در استانداری گیلان در رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز اهمیت گردشگری بر کسی پوشیده نیست و از این ظرفیت می‌توان در مسیر رفع مشکلات معیشتی و افزایش درآمد جامعه استفاده بهینه کرد.
فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه سواحل دریای خزر برای استان گیلان یک ظرفیت عظیم است عنوان کرد: در این راستا هم در عرصه گردشگری، دریایی، ساماندهی سواحل و افزایش طرح‌های ساحلی شاهد اقدامات تأثیرگذار و اعتبارات خوبی در استان گیلان بودیم.
دکتر مؤمنی‌زاده با اشاره به اینکه در طول نوار ساحلی بخش شهرستان رشت، ۵۵ نقطه خطرآفرین وجود دارد گفت: استان گیلان همواره از استان‌هایی بوده که با استفاده از امکانات استانی، خدمات ملی ارائه می‌دهد بنابراین باید از دستگاه‌های اجرایی ملی درخواست اعتبارات ملی بیشتر برای استان داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت به اهمیت متولی اجرایی در خصوص ساماندهی سواحل اشاره کرد و افزود: باید عملیات و برنامه‌ریزی‌های مختلف در مسیر بهره‌مندی از دریا و ساماندهی سواحل گیلان را فقط محدود به فصل تابستان نکنیم.
وی با اشاره به نگاه سرزمینی به نوار ساحلی دریای خزر ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی گیلان در این راستا مأموریت دارند که با استفاده از اعتبارات و امکانات لازم جهت ساماندهی سواحل اقدامات گام‌های مؤثری بردارند و البته دستگاه‌های اجرایی ملی نیز باید در این مسیر بیشتر کمک کنند.
فرماندار رشت با اشاره به اهمیت موضوع کاهش تلفات انسانی در نوار ساحلی دریای خزر گفت: در طول فصول مختلف و فصل تابستان، ناجیان غریق یکی از عوامل و عناصر بسیار تأثیرگذار در رابطه با کاهش تلفات انسانی در دریا هستند اما بسیاری از آنان هنوز مطالبات و حق‌الزحمه خود را دریافت نکرده‌اند.
مؤمنی‌زاده خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی برای گردشگران و مسافران از جمله اقدامات و فعالیت‌هایی بوده که هرساله انجام می‌شود و هزینه‌های متعددی هم در این مسیر صرف می‌شود البته مرکز صدا و سیما استان گیلان نیز در این خصوص همواره فعال بود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir