سه شنبه 28 خرداد 1398

بیمه منازل لنگرود تا سقف ۱۰ میلیون تومان

پویشگران گیل: شهرستان لنگرود یکی از شهرستانهای استان سرسبز گیلان است که از غرب به لاهیجان و از شرق به رودسر منتهی می شود شهر لنگرود مرکز این شهرستان است این شهرستان با وسعتی حدود۴۸۰ کیلومتر مربع در شرق گیلان قرار دارد و فاصله آن با مرکز استان ۶۰ کیلومتر است.
شهر لنگرود با توجه به پتانسیل طبیعی که دارد و با دارا بودن مدیران موفق و کارآمد بخصوص شهردار با درایت و کار بلد مهندس رجائی مسیر ترقی را به سرعت طی می کند و اگر در این مسیر سنگ اندازی نگردد و با شهردار دلسوز و آشنا به محیط زیست شهر همکاری گردد این شهر می تواند به یک شهر توریستی و نمونه تبدیل گردد.
برای آگاهی از چند و چون کارها و خدمات ارائه شده در نوروز ۹۸ و برنامه های آینده این شهر با شهردار لنگرود مهندس رجائی گفتگوئی را انجام دادیم که به آن می پردازیم.
جناب مهندس با تبریک سال نو و آرزوی توفیق بیشتر برای حضرتعالی، بفرمائید در نوروز ۹۸ چه خدماتی را برای شهروندان و مسافران ارائه کرده اید؟
شهردار لنگرود، رجائی؛ با سلام و تبریک به شما و همه شهروندان گرامی و آرزوی بهترین ها برای لنگرود و تمام ایران و تسلیت برای عزیزان از دست رفته در سیل اخیر معروض می دارم که در نوروز سال ۹۸ سعی شد، به بهترین نحو ممکن با توجه به امکانات و توانایی خودمان به شهروندان و مسافرین ارائه خدمت نمائیم از جمله: آماده سازی محله هائی برای استراحت مسافرین، نظافت و بهداشت برای این منظور، رنگ آمیزی جداول، ایجاد رفاه برای همه شهروندان و مسافرین و انجام کارهای فرهنگی، برنامه رادیو پارک و با همکاری صداو سیمای مرکز استان، که هدف این برنامه ها ایجاد شعور و نشاط برای شهروندان بوده و برنامه بعدی جشنواره نوروز بود که با توجه به سیل اخیر و اتفاقات افتاده در این برنامه وقفه ایجاد شد که این برنامه از هشتم فروردین تا آخر تعطیلات انجام پذیرفت.
بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۸ و برنامه های در دست اقدام را بیان فرمائید؟
شهردارلنگرود: بودجه مصوب برای سال ۹۸، چهل و هفت میلیارد تومان هست که برای راه اندازی و تکمیل پروژه های تعریف شده یا نیمه کار هست که از آن جمله می توان از پروژه های تکمیل کارخانه کمپوست، تکمیل و بهره برداری از پارک ملی و ارتقا این پارک، تکمیل و ارتقاع پل خشتی و لایروبی و ایجاد پل بر روی رودخانه ها و اجرای پروژه های مختلف که امید می رود با همکاری همه دست اندرکاران به نتیجه مطلوب برسیم.
برای جلوگیری و آمادگی در حوادث طبیعی مثل سیل اخیر چه برنامه هایی را دارید؟
با توجه به سیل اخیر با سرعت ستاد بحران را تشکیل داده ایم و تصمیمات لازمه را اتخاذ کرده ایم و با توجه به امکانات و توانایی این شهرستان و شهر می توانیم اتفاقات معمولی و تا سطح متوسط را حل کنیم و اگر خدای نکرده حوادث بزرگ باشد باید با همکاری کمک ملی این کارها به انجام برسد و اضافه کنم شهرداری لنگرود همه منازل را تا سقف ده میلیون تومان بیمه کرده تا در مواقع ضروری تا این مقدار قابل جبران هست.
در پایان از همه شهروندان و مسئولین شهری خصوصا شورای محترم لنگرود تشکر می کنم و سال جدید را به همه تبریک می گویم و انتظار دارم با توجه با اتفاقات اخیر سیل در کشور همه ما همدل و با کمک هم در این گونه مواقع تلاش کنیم کمترین صدمه به شهر برسد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir