سه شنبه 28 خرداد 1398

تغییر الگوی مصرف منجر به کمبود آب در روستاها شده است

پویشگران گیل: جلسه بررسی مشکلات آبرسانی حوزه آب و فاضلاب روستایی بخش مرکزی و کیاشهر مشترک به ریاست فرماندار و با حضور محبعلی رنجور مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی گیلان در فرمانداری برگزار شد.
مهندس رحیم حیدری در این نشست با اشاره به اهمیت تفکر در برخورد با مسایل و مشکلات پیرامون اظهار داشت: در حال حاضر زیر ساخت های تامین و توزیع آب در روستاهای شهرستان مناسب نیست و باید به تدریج و با انجام کار کارشناسی و ترسیم الگوهای مناسب نسبت به تغییر شبکه های آبرسانی اقدام شود.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز با اشاره به فرسودگی شبکه های آبرسانی روستایی و تغییر الگوی مصرف آب گفت: با توجه به مهاجرت ها از دیگر شهرهای کشور به روستاها و انتقال فرهنگ آنان در مصرف آب، دیگر لوله های دائر شده جوابگو مصرف کنندگان آب روستایی نیست.
وی به مشکل اساسی مردم روستا در مواقع نیازمندی به آب شرب پرداخت و با بیان اینکه کشاورزان وقتی همزمان به منزل برمی گردند با کمبود یا عدم آب شرب مواجه می شوند اظهار کرد: ایجاد و نصب مخازن بزرگ و به تبع آن نصب مخازن کوچک در منازل می تواند مشکل آب را در زمان کمبود آب تامین کند.
حیدری خواستار واگذاری دوباره سایت خوش سیرت به مدیریت آبفار شهرستان برای مدیریت بهتر در توزیع آب به مناطق روستایی ۳ شهرستان استان شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir