سه شنبه 28 خرداد 1398

انجام بیش از 62 هزار مورد بازرسی صنفی در طرح نظارتی نوروزی گیلان

پویشگران گیل: به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان فرهاد دلق پوش در نشست معاونین و روسای ادارات ستادی سازمان به تشریح عملکرد نظارتی پرداخت و گفت: اقدامات نظارت و بازرسی سازمان در سال گذشته و ایام نوروز سال جدید منجر به تشکیل 2133 پرونده تخلف در طرح نظارتی در سطح گیلان شد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به ۱۸۰۳ گزارشات مردمی واصله توسط سامانه ۱۲۴ اشاره کرد و افزود: تاکنون از این تعداد ۱۷۶۹ مورد گزارش مردمی پیگیری و بررسی شده است و با هماهنگی انجام شده با سایر دستگاه‌های نظارتی این پرونده ها خارج از نوبت به صورت فوری بررسی می شود.
دکتر دلق پوش نتیجه عملکرد کشیک ویژه ایام نوروزی را 62919 مورد بازرسی در سطح استان برشمرد و گفت: از این تعداد بازرسی ۲۱۳۳ پرونده با ارزش ریالی بیش از ۳۰ میلیارد ریال تشکیل شده که به اداره کل تعزیرات ارجاع شده است.
 وی بازرسی های انجام شده را هدفمند دانست و اعلام کرد: اغلب نظارت و بازرسی ها در حوزه پوشاک، کیف و کفش، فراورده های لبنی، اقلام پروتئینی، میوه، حبوبات، نان، شیرینی و آجیل، بخش خودرو و خدمات عمومی و رفاهی صورت گرفت تا هم از وقوع تخلفات پیشگیری و هم با متخلفین در جهت ساماندهی بازار برخورد قاطع انجام پذیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از تعامل و همراهی کلیه نهادهای مرتبط و متولی نظارتی در رابطه با بازار قدردانی کرد و اظهار داشت: کنترل و ساماندهی بازار جز با همدلی و مشارکت جمعی امکانپذیر نیست. البته برخی از مشکلات در بخش تامین برخی از اقلام در سطح کلان وجود داشت که لازم است تمهیدات ویژه ای اتخاذ شود.
فرهاد دلق پوش ضمن اعلام همدردی با مردم استانهای آسیب دیده در جریان سیل اخیر از کمکهای مردمی ارسال شده از سوی سازمان بسیج اصناف و اتاق اصناف شهرستانهای گیلان به استان گلستان سخن گفت و تشریح کرد: تاکنون اقلامی نظیر آرد، لوازم شوینده، کنسرو غذای آماده ، تن ماهی، پتو، پوشک و ... جمعا" به مبلغ 1/338/000/000 ریال در مرحله اول و همچنین با همکاری شهرداری رشت اقلام مورد نیاز  و ضروری از سطح بازار و خیرین جمع آوری به ارزش 2/560/000/000 ریال در مرحله دوم به مناطق سیل زده ارسال شده است که امیدواریم بخش کوچکی از نیازهای آنان را مرتفع نماید.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir