سه شنبه 28 خرداد 1398

442 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید پرداخت شد

پویشگران گیل: به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش، در مصاحبه با خبرنگار سیمای استان از پرداخت 442 میلیارد تومان تسهیلات در قالب کارگروه رفع موانع و رونق تولید خبرداد و گفت: از تیرماه سال گذشته تاکنون پس از ابلاغ اعتبار 1200 میلیارد تومانی تسهیلات به بخش تولید اعم از صنعت، کشاورزی و گردشگری در گیلان، تاکنون 759 فقره در مجموع تسهیلات پرداخت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام آمادگی کرد: در سال رونق تولید کلیه واحدهای تولیدی که نیاز به بهره برداری تسهیلات رونق تولید دارند می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام و سایر اقدمات را انجام دهند تا در اولین فرصت ممکن اقدام لازم صورت پذیرد.
دکتر دلق پوش بازپرداخت تسهیلات سرمایه درگردش را 2 ساله عنوان و تشریح کرد: این تسهیلات برای تامین مواد اولیه و رفع کمبود نقدینگی اعطاء می شود البته تسهیلات سرمایه ثابت با مدت بازپرداخت 3 تا 5 ساله برای واحدهای نیمه تمام می باشد.  
دکتر دلق پوش همچنین به پرداخت تسهیلات دریافت بند الف تبصره 18 قانون بودجه اشاره و تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صمت برای افزایش تولید و اشتغال در بنگاههای اقتصادی و تکمیل طرحهای نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالاتر از 60 درصد تسهیلات ویژه ای جهت بازسازی ،نوسازی و سرمایه در گردش تخصیص یافته است.
وی اولویت اصلی پرداخت این تسهیلات را با متقاضیانی دانست که عمدتاً مشکل نقدینگی در حوزه تولید دارند و ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی دارای دانش فنی، توان مدیریت و بازار و ظرفیت تولید هستند و با اخذ این تسهیلات می توانند نسبت به راه اندازی سریع یا نوسازی و بازسازی اقدام نمایند و موجبات رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را فراهم نمایند.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir