دوشنبه 27 خرداد 1398

تداوم خدمت‌رسانی به هموطنان سیل زده

پویشگران گیل: فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر تدوام کمک رسانی به هموطنان سیل زده، گفت: تاکنون با محوریت هلال احمر و کمیته امداد و سپاه   اقدامات ارزشمندی در استان‌های سیل زده به ویژه پلدختر انجام شده است.
دکتر میرشمس مومنی‌زاده در جلسه کمک رسانی به سیل زدگان که با حضور معاونان استاندار در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: همانطور که اطلاع دارید در اولین روزهای سالجاری براثر شرایط جوی و بارش شدید باران شاهد وقوع سیل در برخی از استان‌ها بودیم که خسارت‌های جانی و مالی بسیاری برجا گذاشت.
فرماندار شهرستان رشت افزود: با وجود اینکه مدت زیادی از آبگرفتگی و جاری شدن سیل در برخی از استان‌ها می‌گذرد، اما هنوز برخی از راه‌های ارتباطی در برخی شهرستان‌ها قطع است و از امکانات اولیه زندگی شامل آب، برق و گاز محروم هستند.
وی گفت: هرچند که در استان گیلان هم شاهد بارش باران بودیم اما خوشبختانه خسارات جدی و بحران شدید نداشتیم. در همان روزهای نخست بارش باران اقدامات لازم جهت مدیریت بحران انجام گرفت.
مومنی‌زاده با بیان اینکه با دستور استاندار بناشد برای کمک به هموطنان‌ آسیب دیده در استان‌های سیل‌زده اقدامات لازم انجام گیرد، تصریح کرد: مردم استان گیلان و به ویژه شهرستان رشت در جریان زلزله کرمانشاه هم نشان دادند که هرگاه سایر هموطنان‌مان در دیگر استان‌ها نیازمند کمک باشند، از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند.
فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: در جریان سیل اخیر هم با محوریت هلال احمر و کمیته امداد با همراهی سایر نهادها خصوصا سپاه، اقدامات ارزشمندی در استان‌های سیل زده به ویژه پلدختر انجام شد.
وی با تاکید بر تدوام کمک رسانی به هموطنان سیل زده، ادامه داد: با دستور استاندار مقرر شد دو موکبی که طی ایام اربعین در کربلای معلی خدمات‌رسانی کردند، برای کمک رسانی به هموطنان سیل زده به پلدختر اعزام شدند.
مومنی‌زاده تصریح کرد: در آغاز وقوع سیلاب در مرحله اول 15 تن مواد معیشتی، خوراکی، چادر و پتو توسط هلال احمر به استان گلستان ارسال شد، در مرحله بعدی هم قایق‌های جمعیت هلال احمر استان به منطقه‌ آق قلا ارسال شدند، در مرحله سوم هم با همراهی سپاه و کمیته امداد حدود 120 تن مواد غذایی و اقلام مصرفی و معیشتی به منطقه اعزام شد.
وی اضافه کرد: یک بالگرد جمعیت هلال احمر به همراه دو تیم واکنش سریع امداد و نجات هم برای کمک رسانی اعزام شده که اکنون هم در منطقه مشغول خدمت‌رسانی است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir