دوشنبه 3 تیر 1398

کمک های مردمی به مناطق سیل زده به صورت متمرکز انجام شود

پویشگران گیل:‌ فرماندار لاهیجان، با بیان اینکه کمک های مردمی بهتر است به صورت متمرکز انجام و به دستگاه ها و سازمان های متولی تحویل شود، اظهار کرد: نیازمند کمک همه به ویژه رسانه های گروهی در این امر انسانی هستیم.
اسماعیل میرغضنفری در کمیته هماهنگی شهرستان لاهیجان که به منظور دریافت و ارسال کمک های مردمی به هموطنان استان های خسارت دیده از سیل برگزار شد، از نمایندگان رسانه های شهرستان خواست در امر خیر کمک رسانی و تلطیف فضای رسانه ای جهت دریافت کمک های مردمی و ارسال آن به هموطنانی که در سیل اخیر خانه و اثاثیه زندگی خود را از دست داده و نیازمند هستند، همکاری کنند.
وی افزود: کمیته هماهنگی شهرستان لاهیجان به منظور دریافت کمک های مردمی متشکل از فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان لاهیجان در مجلس، فرمانده سپاه، معاونان سیاسی و عمرانی فرمانداری لاهیجان تشکیل شده و آماده دریافت و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی مردم با محوریت استانداری به استان های آسیب دیده است.
فرماندار لاهیجان خاطرنشان کرد: اعضای این کمیته در انتظار اعلام نحوه تامین نیازها و کمک رسانی و چگونگی آن از سوی استانداری و مقامات استانی می باشند تا با اطلاع رسانی بیشتر به شهروندان خیر و نوع دوست شهرستان نسبت به جمع آوری آن اقدام کنند.
میرغضنفری با بیان اینکه کمک های مردمی بهتر است به صورت متمرکز انجام و به دستگاه ها و سازمان های متولی تحویل شود، اظهار کرد: نیازمند کمک همه به ویژه رسانه های گروهی در این امر انسانی هستیم و رسانه ها می توانند فضایی ایجاد کنند که کمک های بیشتری تامین و ارسال شود.
وی گفت: چادرهای هلال احمر در سطح شهرستان آماده دریافت کمک های مردمی است ولی برای کمک های منسجم و سازماندهی شده منتظر دستور نحوه کمک رسانی و جمع آوری کمک های مردمی از سوی مقامات بالادست هستیم.
این مقام مسئول یادآور شد: براساس فرهنگ ایرانی و مبانی دین اسلام کمک به همنوعان و هموطنان امری انسانی و ارزشمند است و همگان در این امر وظیفه شرعی و دینی دارند زیرا روزی ممکن است این حادثه برای مردم و استان ما اتفاق بیفتد که ما نیازمند به کمک هموطنان خود باشیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir