دوشنبه 27 خرداد 1398

کاهش ۱۰ درصدی مسافران گیلان نسبت به سال گذشته

پویشگران گیل: مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان گفت: اکنون ۸۵۱ هزار خودرو وارد استان شده که به نسبت مشابه سال گذشته با کاهش ۹/۵۶ درصدی مواجه بوده‌ایم.
شهرود امیر انتخابی گفت: تاکنون ۸۵۱ هزار خودرو وارد استان شده که به نسبت مشابه سال گذشته با کاهش ۹/۵۶ درصدی مواجه بوده‌ایم.
وی با تأکید بر اینکه میزان مسافر واردشده به استان گیلان با کاهش روبه‌رو بوده است گفت: استان گیلان جزو استان‌ها با جاذبه‌های گردشگری زیبا محسوب می‌شود که تاکنون سه میلیون و ۸۲۹ هزار مسافر از طریق (هوایی و زمینی) وارد استان شده که با کاهش ۱۳/۰۸ درصدی مواجه بوده‌ایم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان با اذعان به اینکه تمام اماکن‌های اقامتی در استان گیلان در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: با توجه به تعطیلی پیش رو انتظار حضور مسافران زیادی را به استان گیلان داریم هرچند تا به الآن دو میلیون و ۳۲۳ هزار نفر در اقامتگاه‌های استان اقامت کرده‌اند که با کاهش ۵۷/۹۰ درصدی را شاهد بوده‌ایم.
امیر انتخابی لازمه استفاده از بناهای تاریخی و گردشگری دانست و افزود: در استان گیلان شاهد بناهای تاریخی و گردشگری بسیار زیاد هستیم که باید از آن‌ها استفاده بهینه شود به همین منظور تاکنون ۱۳۲ هزار نفر از این بناها بازدید کرده‌اند که در این زمینه با کاهش ۹.۵۷ درصدی مواجه بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه بازدیدهای نظارتی این اداره کل با افزایش ۹.۸ درصدی همراه بوده است اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف اداره کل میراث فرهنگی بازرسی و نظارت بر اماکن‌های اقامتی است که باید به آن‌ توجه شود به همین دلیل در ایام نوروز در این زمینه با افزایش ۳۲/۷۴ درصدی مواجه بوده‌ایم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir