چهارشنبه 29 خرداد 1398

ضرب و شتم پرسنل اورژانس گیلان حین ماموریت در نوروز

پویشگران گیل: پرسنل فوریتهای پزشکی خمام حین ماموریت، زمانی که در حال ارائه خدمات پیش بیمارستانی به یک مصدوم حادثه ترافیکی بود مورد حمله و ضرب شتم قرار گرفت.
ضارب هیچ ارتباطی به صحنه حادثه نداشت و صرفا به علت اینکه خودرو خود را نمیتوانست به راحتی عبور دهد این اقدام ناشایست را مرتکب شد.
پرسنل آسیب دیده به شدت از ناحیه صورت آسیب دید و جهت درمان به بیمارستان پورسینا رشت منتقل شد.
 الویت پرسنل فوریت های پزشکی نجات جان انسان ها و خدمت رسانی به مصدومان و بیماران است. تکنسین های اورژانس در سخت ترین شرایط آب و هوایی، به صورت 24 ساعته  و حتی در تعطیلات در حال خدمت رسانی بوده و در خط مقدم جبهه درمان هستند و ایجاد چنین برخوردهایی علاوه بر هتک حرمت، می تواند میزان توان و کارایی کادر اورژانس را در ارایه خدمات موثر کاهش دهد.
لازم به ذکر است پیگیری لازم توسط اورژانس گیلان انجام شد و بی شک جهت عدم تکرار اینچنین اعمال ناشایستی اورژانس گیلان از احقاق حق قانونی خود نخواهد گذشت .
پی نوشت: یکی از مواردی که در قوانین هر کشوری به لحاظ جرم‌انگاری مورد توجه قرار گرفته است «توهین» است. توهین به کارکنان دولت نیز از جمله‌ این موارد است که قانونگذار همواره برای حفظ حریم کارکنان دولت و عدم تعدی به آنها در این زمینه قانونگذاری کرده است. این حمایت‌ها در نگارش قوانین کیفری نیز نمود پیدا کرده، به طور مثال در قانون مجازات اسلامی در ماده 608 و 609 به مجازات جرم توهین و توهین به کارکنان دولت اشاره شده است.
ماده 608 در خصوص توهین عادی است که مجازات آن جزای نقدی یا شلاق است ولی ماده 609، ماده حمایتی از کارمندان دولت است، به طوری که هر کس به کارمندان دولتی توهین کند علاوه بر جزای نقدی و شلاق به مجازات حبس نیز محکوم می‌شود. در این ماده به خوبی پیداست که قانون گذار برای افرادی که به کارمندان دولتی توهین می‌کنند، مجازات بیشتری در نظر گرفته است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir