چهارشنبه 29 خرداد 1398

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در گفتگو با تابناک؛
پویش مردمی #من_نوروز_کتاب_هدیه_میدهم؛ اقدام مبارک و ارزشمندی است که توسط شهرداری لنگرود صورت گرفته است
 بیاییم خاک فراموشی را از کتابها بزداییم

پویشگران گیل:  پیش از آغاز سال جدید بود که سید مهدی رجایی #شهردار_لنگرود ضمن تبریک سال نو در یک اقدام جالب از شهروندان لنگرودی خواست تا عیدی امسال خود را به عنوان یه کالای فرهنگی و ماندگار “کتاب” قرار دهند و به پویش #من_نوروز_کتاب_هدیه_میدهم بپیوندند.
فیروز فاضلی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در همین خصوص در گفت و گویی کوتاه با تابناک اظهار کرد: پویش مردمی #من_نوروز_کتاب_هدیه_میدهم اقدام مبارک و ارزشمندی است که توسط شهرداری لنگرود صورت گرفته است.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: کتب تجربه های فشرده زندگی هستند و انسانی که با کتاب انس می گیرد با تفکر همزادمی شود.
فاضلی گفت: یکی از علایق ذاتی انسانها این است که می خواهندت جارب خود را به دیگران منتقل کنند و کتابهای خوانده شده خود را در اختیار دیگران قرار دهند.
این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر به قفسه کتابهای خود لحظاتی خیره شویم خواهیم دید که بعضی از کتابها منتظرند تا دیگران هم آنها را ببینند و بخوانند و فرهنگ بدون مطالعه, گویی یک روند تکراری و کسل کننده است.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان خاطرنشان کرد: بیاییم تجارب مکتوب خود را به هم انتقال دهیم تا سرعت بسیاری از آسیبهای اجتماعی و فرهنگی را لااقل کند کنیم و خاک فراموشی را از کتابها بزداییم؛ در پایان از همه عواملی که موجب شدند تا سال جدید را با پویش مردمی #من_نوروز_کتاب_هدیه_میدهم آغاز کنیم تقدیر و تشکر میکنم و امیدوارم از این دست اقدامات ادامه دار باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir