دوشنبه 3 تیر 1398

ارسال نخستین کاروان کمک های مردمی گیلان به سیل زدگان گلستان

پویشگران گیل: اولین کاروان کمک های مردمی گیلان حامل ۱۰۰ تن مواد غذایی، امدادی و زیستی به ارزش یک میلیارد تومان در جهت کمک به سیل زدگان استان های مازندران و گلستان با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، فرمانده سپاه قدس گیلان و استاندار گیلان اعزام شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان در حاشیه این اعزام با بیان اینکه حادثه ناگوار سیل در استانهای گلستان و مازندران خرابی‌های سنگینی در منازل، مزارع و اماکن عمومی ایجاد کرد اظهار کرد: خسارات های سیل به مردم موجب تاسف و اندوه اینجانب و آحاد مردم شریف استان گیلان شد که امیدواریم این کمک های مردمی بخشی از مشکلات مردم دو استان گلستان و مازندران را برطرف کند.
آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی نیز مردم گیلان کمک های فراوانی به جبهه ها ارسال کردند افزود: بنا به دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم کمک رسانی به سیل زدگان و آوارگان، مردم انقلابی گیلان در راستای بهبود وضع موجود دریغ نمی کنند و در تهیه نیازهای اولیه، اقلام خوراکی، پوشاک و لوازم خانگی تا رسیدن آرامش به هموطنان عزیزمان تلاش می کنند.
وی با اشاره به اینکه امیدوارم مردم سرافراز گیلان همانند سالهای دفاع مقدس در کمک رسانی به رزمندگان جبهه، این بار نیز برگ زرین دیگری در تاریخ از خود ثبت کنند بیان کرد: تلاش می کنیم که با کمک های مردمی، مردم عزیز گلستان و مازندران را در این ایام عید نوروز مسرور و خرسند کنیم و ان شاالله همه ما در این امتحانات الهی سربلند و پیروز شویم.
فرمانده سپاه قدس گیلان نیز با بیان اینکه از گیلان انتظار عمومی بالایی وجود دارد اظهار کرد: مردم گیلان همیشه در کمک‌رسانی پای کار بوده‌اند و امروز نیز کاروان اول کمک های مردمی عازم مناطق سیل زده شد.
سردار محمد عبدالله پور با اشاره به اینکه در تلاشیم لوازم‌خانگی یک هزار خانوار سیل‌زده را تهیه کنیم بیان کرد: باید تلاش کنیم که این لوازم هر چه سریع‌تر مهیا شود تا کسانی که لوازم زندگی‌شان را ازدست‌داده‌اند دوباره شرایط زندگی مناسب را به دست آورند.
وی با بیان اینکه هماهنگی‌های خوبی بین دستگاه‌های کمک‌رسان انجام گرفته گفت: در روز مبعث پیامبر اکرم (ص) کاروان بزرگ لوازم‌خانگی با نام پویش مهر رضوی و پس از دریافت کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه این کار با مشارکت سپاه قدس گیلان، کمیته امداد امام خمینی (ره)، هلال‌احمر و آستان قدس رضوی انجام می‌شود گفت: مردم کمک‌های غیر نقدی خود را به دفاتر کمیته امداد، هلال‌احمر و پایگاه‌های مقاومت بسیج تحویل و کمک‌های نقدی خود را نیز به شماره‌حساب‌های هلال‌احمر و کمیته امداد واریز کنند.
استاندار گیلان نیز با بیان اینکه بر همه مردم و ‌مسؤولان واجب است تا به مردم سیل‌زده کمک کنند اظهار کرد: تاکنون مواد غذایی، اقلام موردنیاز و قایق از طرف هلال‌احمر به استان‌های سیل‌زده اعزام شده است که امروز کاروان بزرگ دیگری به مناطق سیل زده ارسال شد.
مصطفی سالاری با اشاره به اینکه راه حل برون رفت از مشکلات در هنگام بحران همدلی مسؤولان است افزود: مدیران ما هر روز با همکاران خود در استان گلستان در ارتباط هستند تا در صورت نیاز به کمک به یاری آن‌ها رفته و بخشی از مشکلات را برطرف کنند.
وی با اشاره به اینکه گیلانی ها همیشه در کار خیر پیش قدم بوده اند گفت: مردم در شرایط بحرانی در کنار یکدیگر بوده و تاکنون اقلام قابل‌توجهی را توسط مردم دریافت کرده‌ایم که در چند مرحله به استان‌های سیل‌زده ارسال می شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir