پنج شنبه 27 تیر 1398

قریب به 12  هزار نفر از طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند

پویشگران گیل: از ابتدای اجرای طرح های نوروزی تا5 فروردین فرودین 11 هزار و 939 نفر از اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند.
امید عظیمیان معاون جوانان هلال احمرراستان گفت: طرح ملی سلامت و ایمنی مسافرین با هدف راهنمایی مسافرین در زمینه ایمنی و سلامت و فرهنگ سازی رانندگی صحیح با حضور یک هزار و۱۱۲ داوطلب جوان به همراه یکصد نفر از کارکنان جمعیت در سراسر استان به مسافرین و هموطنان خدمات ارایه می کند.
وی افزود: در ایستگاههای ایمنی و سلامت آموزش چهره به چهره مباحث امدادی ،ایجاد فضای نقاشی جهت استفاده کودکان ، تست قند و فشار خون ، توزیع بروشورهای آموزشی مسائلی مانند آگاه سازی خانواده‌ها در مقابل آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد ارایه می شود.
عظیمیان افزود: از اغاز طرح تاکنون بیش ز 22 هزار بسته اموزشی بین مسافرین توزیع شده و۳ هزار و 130  نفر به کمپین بهرفت: (بهبود رفتارهای ترافیکی) پیوسته و بیش از  2 هزار و نفر از آموزشهای طرح پیمان (اموزش پیشگیری از اعتیاد ) بهره مند شدند.
معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت : دو هزار و 985  نفر از خدمات تیم های سحاب " دوچرخه سوران امداد رسان " در ۹ شهرستان استان گیلان بهره مند شده و پانصد نفر نیز از نرم افزار گیلداد (که قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه را داشته و تمامی خدمات مورد نیاز توسط این نرم افزار به مسافرین ارایه می شود ) استفاده کردند.
 -  خیمه های نماز فضای معنوی جهت عبادت ووانجام فریضه واجب نماز در پست های ایمنی و سلامت
معاون جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به ایجاد فضای معنوی خیمه نماز در کنار پست های ایمنی ووسلامت مسافران گفت :از آغاز طرح نوروزی بیش از ۹94 نفر مسافر ضمن مراجعه به پست های ایمنی و سلامت از فضای خیمه های نماز جهت انجام فریضه واجب نماز استفاده کردند.
وی همچنین به نیاز کودکان به استراحت ووتفریح در حین سفر افزود: جهت ایجاد ارامش خاطر خانواده ها در زمان استفاده از خدماتی مانند مشاوره، راهنمایی، دریافت اطلاعات امدادی و فضایی جهت استراحت و بازی و نقاشی کودکان همه ساله در کنار پست های جوانان ایجاددمی شود.
عظیمیان با بیان اینکه کودکان ووخانواده ها استقبال خوبی از این فضای سالم و فراغت می کنند بیان داشت: از آعاز طرح تاکنون بیش از  ۲ هزار کودک از خدمات بازی، سرگرمی وونقاشی وواستراحت این پست ها بهره مند شدند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir