چهارشنبه 29 خرداد 1398

بیش از 7 هزار و 500 نفر از طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند

پویشگران گیل: مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: از ابتدای اجرای طرح های نوروزی تا سوم فرودین ۷ هزار و ۵۶۲ نفر از اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند.
مهدی ولی پور افزود: طرح ملی سلامت و ایمنی مسافرین با هدف راهنمایی مسافرین در زمینه ایمنی و سلامت و فرهنگ سازی رانندگی صحیح با حضور یک هزار و۱۱۲ داوطلب جوان به همراه یکصد نفر از کارکنان جمعیت در سراسر استان به مسافرین و هموطنان خدمات ارایه می کند.
وی افزود: در ایستگاههای ایمنی و سلامت آموزش چهره به چهره مباحث امدادی، ایجاد فضای نقاشی جهت استفاده کودکان، تست قند و فشار خون، توزیع بروشورهای آموزشی مسائلی مانند آگاه سازی خانوادهها در مقابل آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد ارایه می شود.
ولی پور بیان کرد: از اغاز طرح تاکنون بیش از ۱۳ هزار بسته اموزشی بین مسافرین توزیع شده و بیش از ۲ هزار نفر به کمپین بهرفت: (بهبود رفتارهای ترافیکی) پیوسته و یک هزار و ۳۵۰ نفر از آموزشهای طرح پیمان (آموزش پیشگیری از اعتیاد) بهره مند شدند.
امید عظیمیان معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت: یک هزار و ۷۷۹ نفر از خدمات تیم های سحاب "دوچرخه سوران امداد رسان" در ۹ شهرستان استان گیلان بهره مند شده و ۳۹۳ نفر نیز از نرم افزار گیلداد (که قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه را داشته و تمامی خدمات مورد نیاز توسط این نرم افزار به مسافرین ارایه می شود) استفاده کردند.
- امداد رسانی به ۱۰۶حادثه دیده در سراسر استان
مهدی ولی پور مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: تعداد ۱۰۶ تن آسیب دیده حوادث جاده ای توسط نجاتگران حاضر در پایگاهها خدمات امدادی دریافت کردند.
وی افزود: طی عملیات اجرا شده ۱۲۷ نجاتگر ضمن ارایه خدمات امدادی به حادثه دیدگان، ۲۹ نفر از مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمرگیلان با اشاره به اینکه از آغاز طرح امداد ونجات ۴۲ تیم عملیاتی شامل ۱۲۷ نجاتگران حضور داشتند افزود: یک هزار نجاتگر اموزش دیده به همراه ۱۵۰ نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی در۴۴ پایگاهای ثابت و سیار و شعب استان با تجهیزات کامل آماده ارایه خدمات می باشند.
- دومین محموله کمک های جمعیت هلال احمر گیلان عازم مناطق سیل زده شد
صبح روز چهارم فروردین یکدستگاه تریلی حامل دو فروند قایق موتوری به همراه یک سکاندار و ۵ هزار بطری آب معدنی عازم مناطق آسیب دیده گلستان شد.
مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر با اشاره به تاکید قوه قضاییه مبنی بر جمع اوری کمک ها از طریق جمعیت هلال احمر و کمیته امداد افزود: سامانه #۱۱۲*۷۸۰* آماده دریافت کمک های نقدی مردمی برای جبران خسارات سیل زدگان در مناطق شمالی کشور می باشد.
وی همچنین بیان کرد: سوم فروردین یک تریلی حامل مواد غذایی ،شامل انواع کنسروجات، حبوبات، برنج و روغن به وزن حدود ۱۵ تن جهت توزیع بین حادثه دیدگان سیل و سیلاب به استان گلستان اعزام شد.
مهدی ولی پور افزود: همچنین یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر استان نیز از اوایل شروع کمک رسانی به استان گلستان اعزام گردید.
وی بیان کرد: در صورت اعلام نیاز هلال احمر استان گلستان ۵۰ نفر از نجاتگران واکنش سریع استان که آموزشهای لازم در خصوص کمک در سیلاب را دیده اند آماده اعزام به استان گلستان می شوند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir