چهارشنبه 29 خرداد 1398

در جلسه شورای عالی مناطق آزاد کشور با حضور معاون اول رییس جمهور
طرح جامع منطقه آزاد انزلی تصویب شد

به گزارش پویشگران گیل به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در جلسه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور که به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، طرح جامع منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.
بر این اساس درطرح جامع منطقه آزاد انزلی، رویکردها و سیاست های راهبردی این منطقه در حوزه های مختلف تعیین و کاربری پهنه بندی اراضی منطقه نیز مشخص شد.
رویکردهای اصلی طرح جامع مصوب منطقه آزاد انزلی، افزایش ظرفیت های تولیدی و صادراتی منطقه به کشورهای حوزه دریای خزر و آسیای میانه با تکیه بر به پتانسیل‌های کریدورهای ترانزیتی نستراک و چین-قزاقستان-ایران و توانمندی های زیرساختی،صنعتی،اقتصادی و کشاورزی منطقه و استان گیلان و همچنین توسعه گردشگری با تقویت زیرساخت ها و امکانات است.
در این جلسه‌ مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، وزرا، معاونین و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو شورایعالی نیز حضور داشتند، بودجه سال ۱۳۹۸ و اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی نیز تصویب شد.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir