دوشنبه 27 خرداد 1398

شرایط اقتصادی کشور با نگاه به فرهنگ مالیاتی ارتقا پیدا می کند

پویشگران گیل: مدیرکل امورمالیاتی گیلان با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور، خطرنشان کرد: دشمنان همواره در عرصه های مختلف برای کشور و نظام ما مشکلاتی ایجاد کرده و اکنون وارد میدان اقتصادی شده اند، اما به یاری خداوند و نگاه به فرهنگ مالیاتی در این میدان نیز سربلند بیرون خواهیم آمد و شاهد ارتقای اقتصادی خواهیم بود.
جواد انوری در جمع خبرنگاران، یکی از برنامه های مهم و مورد تاکید اقتصاد مقاومتی را کاهش اتکا به درآمدهای نفتی و افزایش درآمدهای مالیاتی دانست و  اظهار کرد: مالیات می تواند نقش بسیار مهمی را در جامعه به خصوص کاهش فاصله طبقاتی ایفا کند و باعث افزایش عدالت، رفاه و امید در جامعه شود.
وی افزود: باید فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه نهادینه شود تا افراد نگاه مثبتی به این مقوله داشته و احساس ناخوشایندی در هنگام پرداخت مالیات نداشته باشند.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان اجرای طرح جامع مالیاتی را حرکتی به سوی عدالت مالیاتی دانست و اضافه کرد: با اجرای طرح جامع مالیاتی امیدواریم فرار مالیاتی به حداقل خود برسد.
انوری با اشاره به اهداف اجرای این طرح در کشور، تصریح کرد: با تکمیل شدن بانک های اطلاعاتی مودیان، تشخیص مالیات براساس واقعیت و اسناد صورت می گیرد و رفته رفته تشخیص علی الراس مالیات از بین خواهد رفت.
وی ادامه داد: نظام اطلاعاتی باید آنقدر قوی باشد که علاوه بر جلگیری از فرار مالیاتی هیچکش امکان گریز از قانون و یا انجام فشاد مالی را نداشته باشد و عملا جلوی سوداگری های ناشی از نوسانات بازار گرفته شود.
این مقام مسئول با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: دشمنان همواره در عرصه های مختلف برای کشور و نظام ما مشکلاتی ایجاد کرده و اکنون وارد میدان اقتصادی شده اند، اما به یاری خداوند و نگاه به فرهنگ مالیاتی در این میدان نیز سربلند بیرون خواهیم آمد و شاهد ارتقای اقتصادی خواهیم بود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir