دوشنبه 3 تیر 1398

اجرای 129 پروژه گازرسانی در گیلان

پویشگران گیل: مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: با اجرای 129 پروژه در سالجاری تعداد مشترکین گاز استان گیلان از یک میلیون و 55 هزار گذشت.
مهندس حسین اکبر در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر، اظهار کرد: شرکت گاز استان گیلان در سالجاری  اقدامات گسترده‌ای را در جهت بهره مندی هرچه بیشتر گیلانیان از نعمت گاز طبیعی به انجام رسانده که از جمله آنها می‌توان به گازرسانی به 56 روستا و افزایش درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان به 94.6 درصد اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: این شرکت هم اکنون بیش از یک میلیون و 55 هزار مشترک گاز طبیعی دارد که بیش از 43 هزار از این تعداد را در سالجاری جذب نموده و متوسط درصد بهره مندی خانوارهای شهری و روستایی استان 98 درصد است.
وی با بیان اینکه شرکت گاز استان گیلان در سالجاری بالغ بر 13 هزار و 500 انشعاب گاز نصب نموده تا مجموع انشعابات گاز در استان به بیش از 581 افزایش یابد، گفت: این شرکت همچنین بالغ بر 400 کیلومتر عملیات شبکه گذاری در سالجاری انجام داده که با احتساب این میزان، مجموع طول شبکه و خطوط تغذیه گاز در گیلان به بیش از 20 هزار 500 کیلومتر رسیده است.
اکبر، با بیان اینکه افتتاح 129 طرح گازرسانی، تصریح کرد: شرکت گاز استان گیلان علاوه بر گازرسانی به مشترکین خانگی، اهتمام ویژه‌ای در امر گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی دارد و در این راستا در سالجاری به 73 واحد صنعتی با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال گازرسانی نموده است. هدف شرکت گاز، بهره مندی کلیه صنایع ممکن از گاز طبیعی است چراکه با تقویت بخش تولید، زمینه شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد و به تبع آن افزایش سطح رضاتمندی مردم فراهم می‌گردد لذا در همین راستا در سال آینده طرح گازرسانی به بیش از 60 واحد صنعتی دیگر در دست اقدام است.
وی ادامه داد: اجرای موفقیت آمیز پروژه بند «ق» در گیلان و برخورداری 673 روستا و جذب 154 هزار مشترک جدید در کمتر از 4 سال باعث شد تا شرکت گاز استان گیلان از سوی شرکت ملی گاز ایران به عنوان استان معین برای گازرسانی به شهرستان زابل انتخاب شود.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir