چهارشنبه 29 خرداد 1398

برخورد قاطع پلیس با هنجارشکنان و فروشندگان غیرمجاز مواد محترقه

پویشگران گیل: رئیس پلیس نظارت بر اماكن عمومی گیلان گفت: واحدهای صنفی و امكنه‌های عمومی كه اقدام به فروش و عرضه مواد محترقه غیر مجاز کنند به استناد ماده 28 قانون نظام صنفی جلوگیری از فعالیت، پلمپ می‌شوند.
سرهنگ رضا محمدزاده در نشست با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: جامعه صنفی از افراد بزرگ و متعهد بوده كه همواره در همه مؤلفه‌ها همكاری، همیاری و تعامل دو سویه در جهت برقراری امنیت پایدار با پلیس داشته‌اند.
این مقام انتظامی افزود: هر ساله تعدادی از افراد در حوزه صنوف ثابت و سیار كه بسیار اندک و اكثریت آنان فاقد پروانه هستند اقدام به فروش مواد محترقه در كنار فعالیت صنفی خود می‌کنند كه قطعا پلیس در راستای امنیت، آرامش و آسایش مردم و جامعه بدون اغماض و با قاطعیت با آنان برخورد خواهد کرد.
وی تصریح کرد: پلیس، پیشگیری از هرگونه صدمات جانی و مالی به شهروندان را در اولویت كاری خود قرار داده و با افراد خاطی برابر مقررات برخورد می‌کند.
سرهنگ محمدزاده با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاكنون بیش از 674 هزار عدد از انواع مواد محترقه غیر مجاز كه برخی از آنها از اقسام بسیار خطرناک از نوع خمیری، كپسولی، نارنجكی، دینامیتی و سیگاری و دارای صدمات جبران ناپذیر بودند كشف و ضبط شده است، گفت: متاسفانه تعدادی از كشفیات از واحدهای صنفی بوده كه در این راستا برابر قانون با آنها برخورد شده است.
محمدزاده گفت: پلیس در راستای تامین نظم و آسایش عمومی برای همه مردم در همه سطوح و اركان جامعه تلاش می‌کند و در هر فعالیتی كه موجبات نا امنی اجتماعی را فراهم آورد ورود خواهد کرد و واحدهای صنفی اعم از مغازه، انبارها یا هر رسته شغلی كه اقدام به عرضه، فروش یا ساخت این قبیل از اقلام را داشته باشند در صورت شناسایی ضمن تشكیل پرونده قضایی برای فروشنده، واحد صنفی نیز به استناد ماده‌های قانون نظام صنفی و آیین نامه‌های اجرایی مرتبط، جلوگیری از فعالیت و با طرح موضوع در كمیسیون نظارت ابطال پروانه بدلیل فروش اقلام قاچاق و خطر آفرین دنبال و پیگیرد قانونی می‌شود و محل پلمب شده تا پایان تعطیلات نوروزی بازگشایی نخواهد شد.
وی ضمن تشكر از جامعه بزرگ صنفی بخصوص واحدهای دارای مجوز فعالیت و پروانه كسب در همكاری با پلیس اماكن خطاب به دستفروشان خاطرنشان کرد: برابر گزارشات، این تعداد از اقشار جامعه كه بعضا از افراد زحمتكش نیز هستند بدون اطلاع از قوانین جاری كشور مبادرت به تهیه، توزیع و فروش مواد محترقه غیر مجاز در صنوف سیار و فاقد مجوز می‌کنند که پلیس در صورت مشاهده نسبت به جمع آوری آنها و تشكیل پرونده قضایی اقدام خواهد کرد.
رئیس پلیس نظارت بر اماكن عمومی در پایان از شهروندان و مردم فهیم استان خواست با توجه به اینكه مجموعه نیروی انتظامی بطور شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردم در این راستا هستند در صورت رویت یا اطلاع در امر فروش مواد محترقه غیرمجاز مراتب را با شماره‌های 21821773، 21821176 و 21821789 ستاد خبری پلیس اماكن، اطلاع رسانی و اعلام دارند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir