چهارشنبه 29 خرداد 1398

تخصیص اعتبار 11 میلیاردی برای آبرسانی به شهر دیلمان

پویشگران گیل: فرماندار سیاهکل گفت: مبلغ 11 میلیارد ریال برای آبرسانی به شهر دیلمان در نظر گرفته شده است که می تواند در رفع مشکل تامین آب ایام پر مصرف تاثیرگذار باشد.
محمود صوفی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سیاهکل که به منظور بررسی و حل مشکلات شهرستان در حوزه آسیب ها و خسارات ناشی از سیل، حوادث غیر مترقبه و کم آبی برگزار شد، تصمیم سازی و تصمیم گیری اعتبارات در حوزه بحران و سهم شهرستان را امری مهم توصیف کرد و گفت: از مدیران کل استان می خواهیم نگاه ویژه ای به شهرستان سیاهکل داشته باشند.
وی افزود: انتظار داریم که تحویل و نظارت بر حوزه آب روستایی هفت روستای بالای 20 خانوار شهرستان به امور آبفار انجام گیرد تا روستایی خارج از نظارت آب روستایی نباشد و از بحث کمیت و کیفیت برخوردار شود.
فرماندار سیاهکل با تبیین شرایط جغرافیایی و اقلیمی شهرستان، تصریح کرد: اداره کل مدیریت بحران استان در بحث آبخیزداری، تامین آب شرب، احیای سفره های زیرزمینی و حفاظت از جنگل ها و مراتع  اعتبارات لازم را به شهرستان اختصاص دهد. همچنین برای خرید دیزل ژنراتور نیز جهت رفع مشکل کم آبی و بی آبی در بخش دیلمان و پیرکوه همکاری و مساعدت لازم را داشته باشد.
این مقام مسئول به برداشت بی رویه از بستر رودخانه ها و عدم برداشت شن و ماسه و رسوب را یکی از دلایل بروز خسارات ناشی از سیل دانست و گفت: احداث دیوار حایل و کف بند در بالادست و پایین دست و در مکان هایی که موجب پیشگیری از بروز خسارات می شود، باید در اولویت قرار گیرد تا از میزان تخریب و رانش جلوگیری شود.
وی مردم شهرستان سیاهکل را مردمی شریف، با نجابت، متمدن و دارای سابقه تاریخی توصیف کرد و با بر شمردن مشکلات در روستاهای اسن شهرستان، متذکر شد: برای رفع برخی از این مشکلات لازم است مدیرکل بنیاد مسکن در شهرستان حضور یافته و تلاشی بیشتر در جهت افزایش درصد تخصیص اعتبارت داشته باشد.
صوفی تخصیص اعتبار برای مدیریت آب های سطحی و پیشگیری از تخریب واحدهای مسکونی در معرض آسیب، ضرورت احداث دیوار حایل مسکن مهر 76 واحدی و تسریع در تکمیل پروژه آسفالت مسیر اختصاصی کارخانه سیمان را متذکر شد و اضافه کرد: مبلغ 11 میلیارد ریال برای آبرسانی به شهر دیلمان در نظر گرفته شده است که می تواند در رفع مشکل تامین آب ایام پر مصرف تاثیرگذار باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir