چهارشنبه 30 مرداد 1398

قاطعیت باید در بستر قانون تعریف شود

پویشگران گیل:‌ رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه قاطعیت باید در بستر قانون تعریف شود افزود: می‌توان با اجرای به موقع و بدون تبعیض قانون موجبات اعتماد و رضایت مردم را کسب کرد.
احمد سیاوش‌پور در نشست تعامل قضایی با نیروی انتظامی که در سالن شهید بهشتی دادگستری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه نیروی انتظامی و قوه قضائیه در نظام جمهوری اسلامی ایران متولی امنیت جامعه هستند اظهار کرد: هیچ نعمتی بالاتر از امنیت نیست و هیچ دستاوردی برای تمامی نظام‌ها با اهمیت‌تر از تامین امنیت مردم تعریف نشده است.
وی ایران را از امن‌ترین کشورهای منطقه دانست و گفت: همه ما مدیون خون شهدا و جانفشانی رزمندگان و ایثارگران هستیم که صادقانه جان خود را در راه حفظ امنیت و آسایش مردم در طبق اخلاص نهادند.
رئیس شورای قضایی استان تامین امنیت، اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه را از وظایف مشترک قوه قضائیه و نیروی انتظامی ذکر کرد و گفت: پلیس و دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم هستند و باید شان و جایگاه مردم را حفظ کنند.
وی با یادآوری این نکته که نباید به بهانه امنیت، حیثیت و کرامت مردم زیر پا گذاشته شود تصریح کرد: باید از تمامی فرصت‌ها در راستای حفظ حرمت و احترام به مردم استفاده کرد و همواره در محدوده و بر مدار قانون حرکت کرد.
این مقام ارشد قضایی با اشاره به اینکه قاطعیت باید در بستر قانون تعریف شود افزود: می‌توان با اجرای به موقع و بدون تبعیض قانون موجبات اعتماد و رضایت مردم را کسب کرد.
سیاوش‌پور در پایان با اشاره در پیش بودن ایام تعطیلات سال نو و ورود خیل مسافران نوروزی با توصیه به تعامل هرچه بیشتر دادستانها و فرماندهان نیروی انتظامی در سطح استان، بر رسیدگی سریع پرونده‌ها و همچنین تامین امنیت و آسایش مردم به عنوان بارزترین مصداق احقاق حقوق عامه تاکید کرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir