یکشنبه 30 تیر 1398

وقف استمراربخش حیات مادی و معنوی برای انسان است

پویشگران گیل: نماینده ولی فقیه در گیلان وقف را استمراربخش حیات مادی و معنوی برای انسان عنوان کرد و گفت: اراده نخستین پدیده ای است که می تواند اثر ماندگار و جاوید وقف را برای انسان رقم بزند.
آیت الله رسول فلاحتی در همایش گرامیداشت عالمان واقف گیلان در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اینکه ترویج احکام و برنامه‌های خدا بالاترین شغل است اظهار کرد: پیامبران(ص) ترویج رسالت الهی را به عهده دارند.
وی، احکام و شریعت اسلام را نورانی و عقلانی عنوان کرد و افزود: وقف یکی از احکام نورانی اسلام است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اراده انسان در وقف لحاظ شده است، تصریح کرد: امر مذکور حتی برای غیر مسلمانان امری محمود و پسندیده است.
فلاحتی، تنظیم وقف را براساس اراده فطری انسان دانست و بیان کرد: اگر وقف در جامعه نهادینه شود بخشی از مشکل دولت اسلامی توسط آن گشوده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه وقف میراث ماندگاری است که اولیای دین به طور عملی آن را انجام دادند، خاطرنشان کرد: اراده نخستین پدیده‌ای است که می‌تواند اثر ماندگار و جاوید وقف را برای انسان رقم بزند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، دومین موضوع در زمینه وقف را عقیده عنوان کرد و گفت: انسان باید به جهان آخرت عقیده داشته باشد.
فلاحتی با بیان اینکه عقیده به جهان آخرت می‌تواند قلم‌های زیبایی در زندگی انسان رقم بزند، خاطرنشان کرد: اگر امروز در عرصه‌های مختلف موقوفه‌هایی را مشاهده می‌کنیم تمام آنها معلول اراده و عقیده گذشتگان است.
وی بر احیای وقف در بین مردم تاکید کرد و یادآور شد: زندگی بعضی از مردم به سبک زندگی مادی است و این امر موجب شده حیات مادی دنیوی غیر ایرانی در سبک زندگی جامعه تداخل پیدا کند.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه وقف استمراربخش حیات مادی و معنوی برای انسان است، بیان کرد: وقف به عنوان یک اثر ماندگار در حال از بین رفتن است و باید برای حفظ آن تلاش کنیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir