چهارشنبه 30 مرداد 1398

افزایش 20 درصدی نرخ بلیط نوروزی
آمادگی 42 اکیپ راهداری در محورها

پویشگران گیل: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه پیش فروش بلیط های نوروزی به دو صورت حضوری و اینترنتی انجام می گیرد، گفت: با توجه به ابلاغیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از 25 اسفندماه 98 افزایش 20 درصدی نرخ بلیط پیش بینی شده است.
محمدرضا نازک کار در جمع خبرنگاران، ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر گیلان را بسیار ایمن تر از خودروهای شخصی دانست و اظهار کرد: عملکرد ناوگان عمومی هم به لحاظ وسیله نقلیه و هم به لحاظ راننده به عنوان عامل تعیین کننده در تصادفات این ایمنی را نشان می دهد.
وی با اشاره به فعالیت رانندگان حرفه ای در ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر گیلان، افزود: رانندگان در بدو آغاز به کار دوره های آموزشی و بازپروری را می گذرانند و کلیه آموزه های ترافیکی را فرا می گیرند که این مسئله درخصوص رانندگان خودروهای شخصی صادق نیست.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان از تجهیز خودروهای ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر به سامانه های نظارت تصویری داخل خودرو(سپهتن) خبر داد و گفت: عملکرد رانندگان در حین رانندگی رصد می شود. همچنین ناوگان عمومی قبل از انجام هر سفر تحت نظارت تیم های فنی شرکت های حمل و نقل مسافر قرار می گیرند و بدون این نظارت اجازه حرکت ندارند.
این مقام مسئول شرایط اقلیمی، مختصات جغرافیایی، تراکم جمعیت در حاشیه راه ها و... را از جمله عوامل موثر در افزایش تصادفات و سوانح رانندگی در جاده های گیلان دانست و عنوان کرد: مجموعه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با همکاری پلیس راه و تیم مهندسین مشاور و پیمانکاران متخصص ذیصلاح به صورت دائم و مستمر اقدام به شناسایی نقاط خطرآفرین و پرحادثه در طول راه ها می کند و براساس اعتبارات به ایمن سازی این نقاط می پردازد. استان گیلان جایگاه قابل قبولی در شناسایی و ایمن سازی نقاط حادثه خیز دارد.
وی با بیان اینکه کنترل و رصد ترافیک با حجم بالای آمد و شد در طول راه های استان با عوامل انسانی غیر ممکن است، متذکر شد: باید به سمت استفاده از فناوری های نوین برویم لذا از دو سال گذشته 52 سامانه هوشمند ثبت تخلفات را در طول راه های شریانی استان مورد بهره برداری قرار دادیم.
نازک کار همچنین از فعالیت 21 سامانه نظارت تصویری در مجموعه مانیتورینگ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر کوچکترین مشکلی در طول راه ها به وجود آید، راهداری، پلیس راه، اورژانس، هلال احمر و... عملیات امدادرسانی را آغاز خواهند کرد.
وی با اشاره به فعالیت 42 سامانه تردد شمار برخط (آنلاین) در محورهای استان به ویژه ورودی و خروجی، یادآور شد: در آینده نزدیک 15 سامانه هوشمند ثبت تخلفات دیگر را مورد بهره برداری قرار خواهیم داد تا کلیه راه های شریانی استان تحت پوشش قرار گیرد. در مرحله دوم 1100 کیلومتر راه فرعی استان در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه تاکنون 97 نقطه حادثه خیز در استان شناسایی و آشکارسازی شده است، تاکید کرد: در حال حاضر سه نقطه اولویت دار توسط پیمانکار در دست اقدام است و مهندسی فیزیکی آن پیشرفت بالای 95 درصد دارد.
وی با اشاره به آغاز پیش فروش بلیط های نوروزی از 12 اسفندماه، اضافه کرد: 140 شرکت حمل و نقل مسافر داریم که تحت پوشش 10 پایانه مسافربری هستند. همچنین 181 دستگاه اتوبوس، بالغ بر 771 دستگاه مینی بوس و یک هزار و 624 دستگاه خودروی سواری خطی ناوگان عمومی استان را تشکیل می دهند.
نازک کار، با بیان اینکه پیش فروش بلیط های نوروزی به دو صورت حضوری (مراجعه به دفاتر شرکت های حمل و نقل مسافر یا پایانه ها) و اینترنتی (از طریق سایت «www.gilanmosafer.ir» یا «www.payaneh.ir») انجام می گیرد، گفت: با توجه به ابلاغیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از 25 اسفندماه 98 افزایش 20 درصدی نرخ بلیط پیش بینی شده است.
این مقام مسئول همچنین از فعالیت راهدارخانه ها و استقرار اکیپ های 42گانه راهداری زمستانه در طول راه های استان خبر داد و اظهار کرد: این اکیپ ها با استفاده از 288 دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین و 475 نفر راهدار آماده خدمات رسانی به مسافران نوروزی هستند.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir