چهارشنبه 30 مرداد 1398

حد ترخص شهرهای گیلان برای مسافران مشخص شود

پویشگران گیل: نماینده ولی فقیه در گیلان به اهمیت حد ترخص و حد شرعی شهرها برای اقامه نماز مسافران اشاره کرد و گفت: می طلبد کمیته ای با استفاده از متخصصان مربوطه حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان را مشخص کند.
آیت الله دکتر رسول فلاحتی در جلسه شورای اقامه نماز گیلان با تسلیت شهادت امام النقی(ع) و تبریک ایام رجب اظهار کرد: نماز یکی از بزرگ ترین فرائضی است که خداوند برای بندگان خود قرار داد.
وی به جایگاه عظیم نماز برای تمام مردم و متولیان امر اشاره کرد و افزود: فعالیت در زمینه نماز اجر معنوی دارد و هر گامی که به طرف مسجد برداشته می شود دارای یک ثواب است.
امام جمعه رشت با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال جدید، بیان کرد: ایام نوروز مسافران و گردشگران بسیاری وارد گیلان می شوند و می طلبد متولیان امر در این زمینه تمهیدات لازم را بیندیشند.
فلاحتی، جمعیت شناور گیلان در طول سال را بیش از پنج میلیون نفر عنوان کرد و گفت: تمام مناطق استان دارای فضای تلطیف شده الهی است و گردشگران بسیاری برای استفاده از این مواهب وارد گیلان می‌شوند.
وی در ادامه با بیان اینکه طرح هایی برای پیشران مناطق چهارگانه رشت تهیه کردیم، تصریح کرد: طرح های مذکور را به شهردار جدید رشت ارائه می‌کنم.
نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه اعتکاف یکی از ظرفیت های بزرگ در جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعتکاف در جامعه گسترده شده و امروز در روستاها نیز برگزار می شود.
فلاحتی، اقامه نماز هنگام سفر توسط مسافران و گردشگران نوروزی را یکی از موضوع های مهم در گیلان دانست و یادآور شد: اطلاع و آگاهی گردشگران از مسائل نماز و روزه مسافر حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه حد ترخص و حد شرعی شهرها برای اقامه نماز مسافران مهم است، اظهار کرد: می طلبد کمیته ای با استفاده از متخصصان مربوطه حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان را مشخص کند.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir