جمعه 31 خرداد 1398

محدودیت مالی عاملی بر تکمیل نشدن جاده چهاربانده رشت – آستارا

پویشگران گیل: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: محدودیت مالی عاملی بر تکمیل نشدن جاده چهاربانده رشت – آستارا است.
محمدرضا نازک کار اظهار کرد: تکمیل جاده چهار بانده رشت – آستارا از اولین پیشنهادات شرکت ساخت و توسعه به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی پیش از سفر رئیس جمهور بود که به عنوان پیش نیازهای سفر مطرح گردید.
وی بابیان اینکه حدود 95 درصد این مسیر چهار بانده شده است و به دلیل محدودیت های مالی حاکم بر پروژه تاکنون تکمیل نشده است.، ادامه داد: کنارگذر پره سر تکمیل و در سفر رئیس جمهور به استان گیلان به بهره برداری رسید و کنارگذر تالش و خطبه سرا در صورت تأمین اعتبار در سفر رئیس جمهور، تکمیل می شود.
وی با تأکید بر اینکه در کنارگذر تالش باید خرید اراضی و آزادسازی مسیر انجام شود، افزود: در تلاش هستیم تا با ایجاد یک راه فرعی در خطبه سرا، تراکم های گلوگاهی را کم کنیم تا پیک ترافیکی در ایام نوروز مرتفع شود.
نازک کار در بخش دیگر سخنان خود به تردد بالغ بر یک میلیون 284 هزار و 173 نفر مسافر از مرز زمینی آستارا طی یازده ماه گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه به طور متوسط روزانه 4 هزار نفر از این مرز تردد می کنند، توضیح داد: از این تعداد مسافر، 597 هزار و 595 نفر از اتباع کشورهای خارجی هستند که از طریق این مرز وارد کشور شده اند.
وی اضافه کرد: طی این مدت 75 هزار و 428 دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از طریق این مرز جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال 1396، رشد 21 درصدی دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره فرا رسیدن عید نوروز از پهن شدن سفره هفت سین و نصب بنرهای خوشامدگویی و تبریک این ایام به زبان های مختلف در محوطه پایانه مرزی آستارا خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می شود در نوروز 98، افزایش 20 تا 25 درصدی تردد از این مرز را ثبت کنیم.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir