چهارشنبه 29 خرداد 1398

فرهنگ ایثار و شهادت ضامن پیشرفت و صلابت کشور است

پویشگران گیل: مدیرکل بنیاد شهید گیلان فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت را امانتی بزرگ دانست که از شهدا به ما رسیده است و خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ضامن رشد، شکوفایی، پیشرفت، صلابت و اقتدار کشور است.
عبدالله پاکاری با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در 22 اسفند سال ۵۸ بمنظور توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ارائه خدمات مطلوب در حوزه های مختلف فرهنگی،آموزشی،سلامت و... به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و ثبت این روز به عنوان بزرگداشت مقام شهدا در تقویم رسمی کشور اظهار کرد: از سال 1392 با تشکیل ستاد بزرگداشت این روز برنامه های منسجمی آغاز شده و توانستیم سال به سال در آگاهی و اطلاع رسانی در حوزه ایثار و شهادت به مردم موفق باشیم و در پنج سال گذشته با همت و تلاش کل مجموعه، این روز در سطح جامعه نهادینه و میزان آگاهی مردم از این موضوع به بالای 60 درصد رسیده است.
وی با اشاره به تقدیم 8 هزار شهید، بیش از 22 هزار جانباز و ۲ هزار و 600 آزاده گیلانی تاکید کرد: این آمار نشان از نقش و جایگاه مردم ولایت مدار گیلان در عرصه دفاع مقدس و شکوفایی و پیروزی انقلاب اسلامی دارد و سرمایه ای است که مردم برای انقلاب هزینه کرده اند و امروزه در عرصه نبرد با تکفیری ها و دفاع از حریم اهل بیت، تقدیم 22 شهید مدافع حرم حکایت از ادامه مسیر و ترویج این فرهنگ دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به برنامه های متنوع فرهنگی در این ایام پرداخت و گفت: در بخش عمومی، تبلیغات محیطی،تجلیل از ایثارگران،برنامه های ترویجی در صدا و سیما،دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و در بخش محوری که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان انجام خواهد شد؛حضور در نمازجمعه با حضور مدیرکل و مدیران بنیاد استان و شهرستانها،بازدید دانش آموزان از موزه شهدای دفاع مقدس،برگزاری مسابقات ورزشی جانبازان،مراسم اختتامیه جشنواره نامه ای به یک شهید و مدرسه خلاقیت،رونمایی کتاب، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان،مراسم مهمانی لاله ها در گلزارهای شهدای سراسر استان، دیدار از خانواده های معظم شهدا،درختکاری نکوداشت شهدا، برپایی نمایشگاه عکس و دیدار با خانواده های کارکنان شهید،بازنشسته و متوفی،برخی از این برنامه ها هستند.
وی ابراز امیدواری کرد تا مردم فهیم و انقلابی سال به سال بتوانند ۲۲ اسفند را به عنوان یک روز ملی در تاریخ کشور بشناسند تا هر چه بیشتر بتوانیم اقدامات لازم را که در شان فرهنگ ایثار و شهادت است به انجام برسانیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان،فرهنگ مقاومت،ایثار و شهادت را امانتی بزرگ دانست که از شهدا به ما رسیده است و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ضامن رشد، شکوفایی، پیشرفت، صلابت و اقتدار کشور است و باید به نحو شایسته به نسل آینده منتقل شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir