دوشنبه 27 خرداد 1398

کاهش جمعیت کیفری اولویت سازمان زندان ها است

پویشگران گیل: مدیر کل زندانهای گیلان گفت: کاهش جمعیت کیفری هدفمند، مهمترین اقدام مدیریتی بوده و در این راستا یک وظیفه مدیریتی برعهده سازمان زندان ها است.
سید حمید حسینی در نشست فصلی مددکاران ضمن تشکر از اقدامات موثر و مفید مددکاران و رییس مرکز مراقبت پس از خروج گفت: تاسی از سیره و روش ائمه معصومین (ع) بهترین الگو امام علی (ع) در مددکاری است و با الگو قرار دادن متانت و رفتار بزرگان دینی می توان به آنچه که وظیفه قانونی در این مسیر است برسیم و آن را محقق کنیم.
وی کاهش جمعیت کیفری را یکی از مهمترین اولویت های سازمانی بیان کرد و افزود: بررسی های انجام شده نشان دهنده آن است که برای تحقق کاهش جمعیت کیفری از ظرفیت های موجود در ۴ بخش فقهی، اجتماعی، قانونی و مدیریتی باید استفاده کرد.
مدیرکل زندان های گیلان مسئولیت مددکاران را در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی موثر دانست و گفت: مددکاران می توانند با تصمیم، مشاوره، برنامه های روانشناسی و روانشناختی نقش موثری در روند تحمل کیفر زندانی و حتی خانواده او که در نقطه مقابل قرار دارد داشته باشد، زیرا مددکاران زبان گویای زندانیان و خانواده های آنان در شرایط مادی و معنوی و رفع کردن چالش ها و حفظ سلامت روحی و روانی فرد در حال تحمل کیفر هستند.
حسینی استفاده از سامانه جامع مددکاری (erp) را نیز مهم و یکی از ظرفیتهای خوب برای اهدافی دانست که می توان خدمات ارایه شده به مددجویان و خانواده آن را ثبت کرد.
وی با بیان اینکه کاهش جمعیت کیفری هدفمند، مهمترین اقدام مدیریتی بوده و در این راستا یک وظیفه مدیریتی بر عهده سازمان زندان ها است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir