دوشنبه 3 تیر 1398

پایگاه های امداد هوایی و امداد و نجات در گیلان افتتاح شد

پویشگران گیل: در سفر رئیس جمهور دو پروژه هلال احمر استان گیلان شامل پایگاه امداد هوایی در چاف لنگرود و پایگاه امداد و نجات شهید برشنورد شهرستان صومعه سرا با حضور علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال کشور افتتاح شد.
فاز اول پروژه پایگاه امداد هوایی شهدای امدادگر و ساختمان پایگاه امداد و نجات شهید برشنورد جمعیت هلال احمر استان گیلان با حضور دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر با هزینه ای بالغ بر 58 میلیارد ریال در شهرستان لنگرود و صومعه سرا  افتتاح شد.
فاز اول پروژه پایگاه امداد هوایی شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر استان گیلان با هزینه‌ای بالغ بر ۵۱ هزار میلیارد ریال شامل 33 میلیارد ریال از محل سفر دوره اول و بقیه از محل اعتبارات  منابع جمعیت هلال احمر کشور در شهرستان لنگرود افتتاح شد.
پایگاه امداد و نجات جاده ای شهید برشنورد  صومعه سرا نیز با هفت میلیارد ریال از محل منابع استانی و منابع ملی جمعیت هلال احمر کشور افتتاح شد.
این پایگاه با یک هزار متر عرصه و 306 متر اعیان بعنوان پایگاه امداد و نجات جاده ای در کلید بر صومعه سرا  با حضور دکتر کلانتری معاون ریاست جمهور افتتاح شد.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در مراسم  افتتاح فاز اول آشیانه پروازی امداد و نجات هوایی استان گیلان که روز گذشته در چاف و چمخاله لنگرود برگزار شد،این آشیانه را بیست و ششمین آشیانه امداد و نجات هوایی کشور عنوان کرد که در استان گیلان همزمان با سفر رئیس جمهور وکاروان دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.
علی اصغر پیوندی افزود: پروژه پایگاه امداد هوایی شهدای امدادگر گیلان از مرداد سال 96 در زمینی به مساحت 6 هکتار شروع شد که فاز اول آشیانه امداد و نجات درمساحتی بالغ بر 800/5 متر افتتاح شد.
ریاست جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: ما در کشوری پهناور هستیم که آبستن حوادث غیرمترقبه زیادی است بنابراین باید توانمند و مجهز به امکانات و تجهیزات باشیم که گسترش پایگاههای امداد و نجات هوایی در کشور در مدیریت حوادث اثر مستقیم دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir