یکشنبه 6 مهر 1399

فرماندار سیاهکل عنوان کرد:
خدمات رسانی به مسافرین نوروزی سیاهکل و دیلمان در واحدهای بوم گردی

پویشگران گیل: فرماندار سیاهکل گفت: در ایام تعطیلات نوروزی در سطح شهرستان 11 رستوران دارای مجوز از میراث فرهنگی، سه واحد بوم گردی، یک مجتمع گردشگری و 6 مدرسه در سیاهکل و دیلمان به مسافرین نوروزی خدمات رسانی می کنند.
محمود صوفی در جلسه هماهنگی تمهید مقدمات خدمات سفر نوروزی در شهرستان سیاهکل، با اشاره نقش دستگاه های متولی در امر اسکان مسافرین نوروزی، اظهار کرد: ادارات آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اطلاع رسانی و تبلیغات مناسبی درخصوص معرفی اماکن اقامتی و اسکان فرهنگیان داشته باشند.
وی از اداره میراث فرهنگی خواست نسبت به مشخص کردن تعرفه های اقامتی و پذیرایی اهتمام جدی داشته باشد و گفت: دستگاه های عضو  ستاد خدمات سفر اقدامات لازم و تامین امکانات اولیه در اسکان مسافران نوروزی را صورت دهند تا مسافرین و میهمانان در این مراکز با برنامه ریزی صحیح و درست اسکان یابند.
فرماندار سیاهکل با تاکید بر لزوم حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان، عنوان کرد: براساس سیاست های ابلاغی و با حضور تمامی مدیران شهرستان، دهیاران و شوراهای اسلامی، پاکسازی عمومی شهرستان در یک روز مشخص صورت گیرد.
صوفی با بیان اینکه استقبال از مسافرین نوروزی باید به بهترین نحور انجام شود، تصریح کرد: خوش آمدگویی و استقبال از میهمانان سرمایه گذاری برای هویت و فرهنگ ملت ما خواهد بود و سیاهکل و دیلمان نماد بارز این فرهنگ، تاریخ و سابقه تمدنی هستند.
وی با تاکید بر لزوم تعیین کشیک های نوروزی توسط اتاق اصناف و ادارات عضو ستاد خدمات سفر، یادآور شد: در تعطیلات نوروزی دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، تعیین کشیک برای اصناف، هماهنگی برای حضور امدادخودرو، تامین آرد نانوایی ها و کشیک بخش بهداشت و درمان ضرورت دارد تا مشکلی برای مسافرین به وجود نیاید.
این مقام مسئول ادامه داد: هلال احمر شهرستان نیز ضمن حفظ آمادگی لازم با هماهنگی ادارات ذیربط، مکان های مناسب جهت امدادرسانی را در نظر داشته باشند. زیباسازی فضای شهری و اهدای گل و تبریک سال نو به مسافرین در ورودی های شهرستان نیز مورد انتظار است.
صوفی خواستار تامین میوه شب عید و توزیع آن در شهرها و روستاها توسط شرکت تعاونی روستایی با هماهنگی ادارات ذیربط شد و خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی در سطح شهرستان 11 رستوران دارای مجوز از میراث فرهنگی، سه واحد بوم گردی، یک مجتمع گردشگری و 6 مدرسه در سیاهکل و دیلمان به مسافرین نوروزی خدمات رسانی می کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir