دوشنبه 27 خرداد 1398

استفاده بهینه از منابع طبیعی یکی از راه های اشتغالزایی است

پویشگران گیل: فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: یکی از راه های اشتغالزایی در شهرستان استفاده بهینه و قانونی از منابع طبیعی است.
مهندس رحیم حیدری در نشست با رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستانه اشرفیه حفظ و حراست از منابع طبیعی و جنگل ها را یک وظیفه عمومی برشمرد و گفت: یکی از راه های اشتغالزایی در شهرستان استفاده بهینه و قانونی از منابع طبیعی است و این مهم می طلبد تا همگی دست در دست هم با مشارکت مردم بتوانیم گام های خوبی در جهت اشتغال برداریم.
وی ادامه داد: باید با آموزش و فرهنگ سازی عوامل آسیب رسان به جنگل کنترل شود. منابع طبیعی هر جامعه ثروت آن جامعه محسوب می شود و همه افراد باید در نگهداری و حفاظت از این منابع تلاش کنند زیرا رشد، تعالی و حیات انسان ها وابسته به این منابع است.
حیدری ادامه داد: تخریب،انهدام،آتش سوزی و بی اهمیت شمردن منابع طبیعی منجر به نابودی آیندگان است، چرا که این منابع فقط به نسل حاضر تعلق نداشته بلکه میراثی است که باید برای نسل های آینده نیز محافظت و انتقال داده شود.
وی به نقش خانواده ها در حفاظت از منابع طبیعی و درختکاری تاکید کرد و گفت: خانواده ها حفاظت از منابع طبیعی را که حیات بشر در آن قرار دارد، باید مثل سایر آموزه ها به فرزندانشان آموزش دهند.
نماینده عالی دولت در شهرستان به رئیس و کارکنان منابع طبیعی این شهرستان متذکر شد: برخورد های قهرآمیز با مردم نتیجه مطلوبی را در پی نخواهد داشت و هرگونه همکاری در این زمینه را قطع می کنند.
حیدری در پایان ضمن تشکر از زحمات رئیس و کارکنان منابع طبیعی آستانه اشرفیه خواستار تلاش مضاعف در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی وآبخیزداری در شهرستان شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir